друкувати


Потенціал річкових перевезень зерна становить 15,6 млн т на рік – експерт

27 серпня 2018, 14:32

Потенціал річкових перевезень зернових вантажів внутрішніми водними шляхами України становить 15,6 млн т на рік. Про це на аграрно-логістичному форумі «Дніпро–Дунай–Чорне море» заявив генеральний директор СП «Нібулон» Олексій Вадатурський, повідомляє uga.ua.

Нагадаємо, що законопроекти №2475 та №2475а-4, які стосуються розвитку річкового транспорту, в кінцевому підсумку створять у галузі монополію, вважає депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха..

Надумку Вадатурського, проте цей потенціал сьогодні не може бути реалізовано в повній мірі, оскільки річковий транспорт поки програє конкуренцію автомобільному й залізничному.

Річковий транспорт поки неконкурентний авто- і залізничного транспорту. Він найповільніший і за наявних реалій, за відсутності днопоглиблення і при завантаженості судів не більш ніж на 65%, річкові перевезення виходять дорожчими, ніж залізничні. Але якщо системно проводити роботи з днопоглиблення українських річок і звільнити річкові перевезення від оподаткування, то за поточної вартості залізничних перевезень 208 грн/т (з ПДВ) річкові перевезення будуть на 25 грн/т дешевшими", – сказав гендиректор «Нібулону».

Водночас О. Вадатурський наголосив, що розвиток річкової логістики життєво необхідний Україні, оскільки в поточних економічних реаліях держава вже не може «утримувати «Укрзалізницю» і працювати на її прибутковість».

Глибина Дніпра повинна бути 3,65 м, насправді ж сьогодні вона становить 2,9 м, а місцями, в напрямку Білорусі, доходить до 0,6 м. Нам життєво необхідно проводити днопоглиблення, але реальні роботи державою досі не ведуться, хоча в різні часи президентами України було підписано 2 меморандуми на днопоглиблення Дніпра", – сказав він.

Ще однією проблемою, додав Вадатурський, є те, що річковий флот виведено за межі України і на даний час його «фактично немає».

З 1990 року по 2013 рік чисельність українського річкового флоту скоротилася з 29,2 тис. од. до лише 635 од. А за даними на 2018 р. кількість суховантажних суден і барж в Україні становила 447 од., з яких 42 є у власності СП «Нібулон». Тим не менш, ми розраховуємо, що до 2020 р. даний показник зросте до 1288 од.", – додав О. Вадатурський.