друкувати


Нашестя комах-короїдів може знищини 50% соснових лісів України – експерти

15 серпня 2018, 16:15

Сьогодні в лісах України формується черговий цикл активного росту популяцій шкідників, внаслідок якого восени (вересень-жовтень) відбудеться найсильніший у році цикл масового всихання: приріст площ загиблих сосняків може сягнути 50% до їхніх обсягів на середину року. Про це заявили науковці Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. М.Г. Висоцького, повідомляє сайт agrarii-razom.com.ua.

Нагадаємо, що ЄБА запропонувала уряду кроки для реформування деревообробної галузі.

Повідомляється, що лише в лісах Держлісагентства осередками короїдів і пов’язаних з ними хвороб вже охоплено 200 тис. га соснових лісів, а наявний патологічний відпад оцінюється в об’ємі 12 млн куб. метрів.

 

Ситуація ускладнюється і загострюється – по усій поліській зоні, крім верхівкового короїда, вже діагностується спалах масового розмноження шестизубчатого короїда. Внаслідок цього неминуче прискорюється термін відмирання сосни та перетворення ліквідної деревини у дров’яну, – зазначають експерти.

Вони наголошують, що, оскільки 60% популяцій короїдів зосереджено в пристигаючих і стиглих та перестійних сосняках, то, за умови неприйняття оперативних заходів зі зменшення чисельності шкідників (проведення яких стримуються недосконалою нормативною базою), розрахунково за 5-7 років ці деревостани будуть винищені.

Крім того, особливо слід наголосити, що третина осередків масового всихання сосни знаходиться в лісах природно-заповідного фонду, і їхні заповідна цінність та екоресурсний потенціал й надалі стрімко втрачатимуться, - уточнили фахівці.