друкувати


Канада допоможе фермерам на сході України — ФАО

24 квітня 2016, 12:34

Коли життєздатність фермерських господарств, розташованих уздовж лінії конфлікту в східній Україні, значно погіршилася, допомога прийшла з боку уряду Канади.

Асигнування в розмірі 3 мільйонів канадських доларів дозволять ФАО посилити і розширити заходи з реагування на надзвичайні ситуації та продовжити відновну роботу в цьому регіоні. Внесок в 3 млн канадських доларів дозволить ФАО продовжити здійснення діяльності з реагування на надзвичайні ситуації в ще протягом двох лет. Помощь, яка в найближчі тижні надійде від Канади, буде полягати в наданні предметів першої необхідності для ведення фермерського господарства, а також у забезпеченні технічного керівництва по реалізації продукції і організації спільних дій з боку фермерів.

Незважаючи на те, що Луганська і Донецька області вважаються промисловою зоною, там проживають тисячі сімей, чий добробут залежить від сільського господарства. Дев'яносто відсотків овочів, вирощуваних тут, культивуються сімейними фермерськими господарствами. Конфлікт, що триває і супроводжуючі його негативні наслідки, такі як втрата або скорочення доходів, підвищення цін, недоступність кредитів, дорогий транспорт — серйозно загострили і без того важке становище жителів цих областей.

За даними ФАО, за 2015 рік у три рази збільшилася кількість домогосподарств, сім'ї яких гостро потребують довгострокових рішеннях для організації невідкладної допомоги щодо захисту їх засобів до існування.

«Щедра допомога з боку Канади є ключовим фактором у підтримці сільськогосподарського виробництва та забезпеченні продовольчої безпеки в зоні конфлікту», — зазначив Раймунд Єлі (Raimund Jehle), заступник Регіонального Представника ФАО по Європі і Центральній Азії.

Нова інтервенція, яка фінансується Канадою, буде безпосередньо спрямована на надання допомоги більш 14 тисячам дрібних фермерських господарств. Райони, що знаходяться в зоні конфлікту, що триває, де рівень нестабільності залишається високим, будуть забезпечені фуражем і тваринами (птах і кролики). Овочевими та картопляними насінням будуть забезпечені ті райони, де уряд забезпечує порядок і безпеку, а також тут буде організовано навчання з укріплення фермерського співпраці.

Цілеспрямований і стійкий підхід ФАО сприятиме відновленню виробництва м'ясної продукції і збільшення виробництва продовольства на оброблюваних орних землях за рахунок надання тварин, кормів і високоякісного насіння. Досвід, отриманий в результаті дворічного навчання, допоможе фермерам розпочати співпрацю з іншими сільськогосподарськими виробниками в регіоні, дозволить вивчити можливості для колективних закупівель сільськогосподарської техніки, спільної упаковки, маркування та реалізації продукції.

На ранніх етапах проекту особливу увагу буде приділено дослідженню потреб найбільш уразливих груп населення — внутрішньо переміщених людей і жінок, які постраждали від конфлікту.

В даний час в Україні силами ФАО реалізується більше десяти проектів, спрямованих на вирішення питань в галузі сільського господарства, що сприятиме розвитку аграрного сектора в цілому.