друкувати


На Вінничині побудують біогазовий комплекс Вінницької птахофабрики

3 серпня 2018, 17:01

У селі Білоусівка Вінницькій області 2 серпня відбулися громадські слухання щодо будівництва другої черги біогазового комплексу Вінницької птахофабрики. Про це повідомляє latifundist.com

Повідомляється, що рік тому на аналогічних слуханнях мешканці сіл погодили будівництво першої черги на території села Василівка в Тульчинському районі.


Під час засідання представники МХП презентували концепцію комплексу, а також звіт про його вплив на навколишнє середовище.

Представник Міністерства екології та природних ресурсів Вікторія Тимошенко зазначила, що після того, як відомство проаналізує звіт, будуть визначені екологічні умови діяльності з будівництва комплексу.

До 7 серпня будуть тривати громадські слухання щодо цієї діяльності, - додала вона.


В ході слухань директор компанії «МХП Eco Energy» Іван Тракслер розповів, що біогазові комплекси, які утилізують органічні відходи, зокрема, курячий послід, успішно працюють в Європі вже більше 20 років.

Ця технологія успішно відпрацьована нашою компанією в Дніпропетровській області, де утилізується 100% посліду. Запаху немає, курячий послід напряму потрапляє в біогазову установку без додаткового складування і перевалки. При реалізації біогазового комплексу Вінницької птахофабрики ми передбачаємо незалежну транспортування від виробництва до комплексу. Тобто воно буде транспортуватися по окремих дорогах, не через населені пункти. В результаті переробки відходів, ми будемо отримувати електроенергію, тим самим посилюючи область додатковим стабільним джерелом енергії, і органічні добрива, які будуть використовуватися на власних полях, дозволяючи заміщати мінеральні добрива, - підкреслив він.


За його словами, щодня на об'єкті буде перероблятися 460 т посліду, 70 т силосу, а також 160 т шламу і води з пташників і забійного цеху. У підсумку, комплекс буде виробляти 10 тис. КВт електроенергії на годину і 300 т твердих органічних добрив. На новому об'єкті буде працевлаштовано 30 осіб.

Присутня на слуханнях Анна Даниляк, представник громадської організації «Екодім» звернула увагу, що біогазовий комплекс відноситься до об'єктів підвищеної екологічної небезпеки.

Ризики існують, це складний технологічний процес, аналогів за потужностями якому немає в Європі. Тому важливо дуже уважно і скрупульозно все проаналізувати. До того ж викликає подив щільність забудови в цих місцях, тут зосереджено 80% всіх забруднень атмосферного повітря у Вінницькій області. Тут розташовані Вінницька птахофабрика і Ладижинська ТЕС, ось ще хочуть побудувати біогазовий комплекс , - зазначила вона.

Під час слухань мешканці Білоусівка та навколишніх сіл могли задати питання, а також визначитися зі ставленням до будівництва комплексу.