друкувати


Експерти пояснили, чому якісний український мед продають за кордоном дешево

1 липня 2018, 08:00

Українські виробники меду мають експортувати свою продукцію не як сировину, а як готовий продукт з доданою вартістю. Таку думку висловила голова правління ГО «Всеукраїнське братство бджолярів» Тетяна Васильківська в ефірі «AgroFM».

Нагадаємо, український мед зрівнявся в ціні з неякісним китайським.

За її словами, український мед – один із найякісніших і водночас на світовому ринку він продається за найнижчою ціною. Зараз він зрівнявся у ціні з китайським медом, який, по суті, скоріше сироп, аніж мед.

Причина низької вартості за кордоном – те, що українські трейдери, яких зараз налічується понад 70, продають український мед як сировину.

Наша організація вивела трейдерів на кордони цих країн, але тепер потрібно, щоб вони й самі витратили певні кошти на маркетинг, вивчили вимоги і можливості на закордонних ринках і почали продавати наш мед із доданою вартістю. Торгувати сировиною – це не торгівля», – вважає Васильківська.

Крім того, каже експерт, український мед не ідентифікований за кордоном. Громадська організація, яку представляє Васильківська, близько півроку тому розробила відповідні вимоги для бджолярів-виробників, виконавши які вони змогли б самостійно стати експортером. Однак нині ці положення «застрягли» у Мінагрополітики.

Фахівці говорять, що для просування українського бджільництва за кордоном необхідні зміни до законодавства.

Ми подали 186 поправок до закону про бджільництво до міністерства, але пройшло вже три роки і ми досі нічого не вирішили», – підсумовують у «Всеукраїнському братстві бджолярів».