друкувати


18% всіх заявок до АМКУ в 2018 році стосуються агросектору, – Терентьєв

22 червня 2018, 15:25

Майже 1/5 частина всіх звернень до Антимонопольного комітету (АМКУ) у 2018 році стосуються операцій у агросекторі. Про це щойно заявив голова АМКУ Юрій Терентьєв на засіданні круглого столу, повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, за підсумками 2017 року комітет назвав 3 олігополії на аграрному ринку.

«За перше півріччя 2018 року є 252 заяви про концентрації, із них 45 (18%) стосуються АПК. Минулого року аграрних було 150 заяв із 650. Тобто агроринок є драйвером ринку операцій купівлі-продажу і найбільш привабливий з точки зору залучення інвестицій. Ми бачимо, що транзакції, які потрапляють до нас, відбуваються у межах існуючих груп. Більшість концентрацій стосуються збільшення земельного банку аграрних груп. Наприклад, придбання агроактивів відбувається на основі корпоративних прав на землю», – пояснює голова АМКУ.

Юрій Терентьєв також відзначив зростання інтересу інвесторів до сектору.

Є певні ознаки того, що ринки агропродукції стають цікаві для інвесторів з економічної точки зору і є ознаки інтенсифікації конкуренції у різних сферах АПК. Про це свідчить залучення інвестицій, розширення лінійки продукції, операції купівлі/продажу – і ми це бачимо... За перший квартал 2018 року помітне зростання інвестицій, але доступ до зовнішнього фінансування обмежений. Тому розвиток бізнесів відбувається за рахунок власних коштів агрокомпанії. Хоча інвестфонди починають купувати українські агроактиви», – підсумував він.

Терентьєв зазначає, що обсяг інвестицій у сільське господарство, полювання та надання пов’язаних з ними послуг за підсумками січня-березня 2018 року склали 10,52 млрд грн. Це на 9,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Крім того, в першому кварталі поточного року інвестиції в виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів склали 4,5 млрд грн, що на 56% більше, ніж в січні-березні 2017 року. Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 76,2% загального обсягу», – додає Терентьєв.