друкувати


В Україні не задіяно 7 млн га екологічно чистих земель для органічного виробництва, – «Укрсадпром»

21 червня 2018, 09:23

Площа світових органічних сільськогосподарських земель становить 57,8 млн га, з них близько 400 тис. га – в Україні. За цим показником ми посідаємо 20-те місце в світі. Про це ідеться в останньому річному звіті «The World of Organic Agriculture-2018», повідомляє Асоціація «Укрсадпром».

Нагадаємо, що в Україні створили оновлюваний рейтинг агрокомпаній, які спеціалізуються на органіці.

У повідоменні йдеться, що сертифіковані органічні площі в Україні займають біля 1% в структурі сільськогосподарських угідь України.

Що стосується глобального органічного садівництва, то тут фіксується стійке зростання насаджень плодово-ягідних культур. Згідно з даними за 2016-й рік, сумарна площа багаторічних насаджень у світі перевищує 4,5 млн га, з них під різними органічними ягодами – 56 тис. га, полуницею – 9 тис. га, зернятковими і кісточковими плодами – 255 тис. га, яблуками – 83 тис. га, грушами – 15 тис. га, абрикосами – 23 тис. га, черешнями та сливами – по 16 тис. га, персиками і нектаринами – 11 тис. га, а горіхами – 574 тис. га.

Органічне вирощування плодів, ягід та горіхів набуває в Україні все більшої популярності. Загальна динаміка у нас теж свідчить про поступове зростання площ багаторічних насаджень. Зараз в Україні вони займають 5000 га. Під зернятковими та кісточковими плодами – 2500 га, ягодами – 630 га, полуницею – 170 га, волоським горіхом – 290 га, фундуком – 40 га, іншими горіхами – 50 га", – пишуть аналітики «Укрсадпрому».

Вони зазначають, що в Україні розвивається експорт органічної продукції садівництва.

У 2017 році вітчизняні виробники експортували органічні плоди та ягоди, зокрема заморожену лохину й чорницю, свіжі яблука, бузину, березовий сік, ядра волоського горіха, обліпиху, заморожені ожину, шипшину, суницю, журавлину, глід, брусницю та малину, а також концентрат яблучного соку. Основними споживачами органічної продукції садівництва з України стали держави Європейського Союзу", – зазначають експерти.

Також повідомляється, що наша держава нині на початку становлення сучасного органічного садівництва, володіючи значним невикористаним потенціалом у цьому напрямі.

В Україні залишаються незадіяними для виробництва органічної продукції значні площі екологічно чистих земель (понад 7 млн га)", – зазначають фахівці.

І додають, що органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом в країнах ЄС, США і Канаді. Тому найперспективнішим на даний час для України виглядає зосередження на вирощуванні органічних фруктів (яблук, ягід, горіхів та ін.), які є традиційними у нас і популярними у всьому світі.