друкувати


До 2020 року Україна має досягти енергозбереження на рівні 9%, – Геннадій Зубко

20 червня 2018, 17:03

Імплементуючи ключові європейські директиви з енергоефективності та маршрутну карту, Україна має досягти енергозбереження на рівні 9% вже до 2020 року. Пр це заявив  віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час презентації Аргументаріуму щодо імплементації директиви ЄС з енергоефективності в Україні, повідомляє сайт Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, що в 2018 році у бюджеті передбачено 400 млн гривень на програми «теплих кредитів».

За словами Геннадія Зубка, дуже важливим для України є імплементація 3-го енергетичного пакета ЄС. Це – необхідна умова для досягнення Україною і українськими родинами енергонезалежності та енергоефективності. Третій енергетичний пакет ЄС практично вибудовує правила поведінки на ринку газу і електроенергії, прозорість, доступність і зрозумілість для всіх суб’єктів, а також відносини споживача з природними монополіями.

Він підкреслив, що положення, прийняті в 3-му енергетичному пакеті, узагальнюють всі норми, що містяться у відповідних директивах ЄС. Це директиви: 27 (створення передумов та інструментів, впровадження енергоефективності та зменшення викидів СО2), 30 (маркування продуктів щодо споживання енергоресурсів), 31 (сфокусована на енергоефективності будівель як сектору з найбільшим потенціалом), 62 (поводження з відходами), 80 (регулювання промислових викидів), 87 (створення системи торгівлі викидами) і 125 (встановлення вимог до екодизайну).

Сьогодні ми презентуємо Аргументарій, який був розроблений за підтримки GIZ щодо Європейської Директиви з енергоефективності 2012/27/ЄС і має стати фундаментом для всіх експертів з енергоефективності в країні. Цей документ описує стартовий потенціал України з впровадження ключових пунктів статей Директиви – що саме ми можемо залучити з досвіду країн ЄС, які наші переваги, що потрібно зробити найперше, і як краще адаптувати українське законодавство, – наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець навів приклад реновації будівель. Майже 70% будівель в Україні, збудованих у 1946-1990 рр., мають вкрай низькі характеристики енергоефективності. Прораховано, що імплементація ст. 4 Директиви може скоротити енергоспоживання енергії в будівлях щонайменше на 10 мтне/рік (4.5 млрд євро в грошовому вимірі). Тож реновація фонду будівель за високими стандартами енергоефективності визначена як одна з найбільш важливих стратегічних інвестицій.

Впровадження Директиви ЄС допоможе зміцнити енергетичну незалежність України, створити робочі місця та зменшити рівень енергетичної бідності, — зазначив Джордж Крістодореску, Директор проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

Геннадій Зубко повідомив, що найближчими кроками впровадження енергоефективності в країні стане створення інформаційної системи, розробка комунікаційної кампанії, впровадження енергоаудиту, сертифікації, комерційного обліку, встановлення платіжної дисципліни та виставлення рахунків.