друкувати


Україна потрапила до «чорного списку» Paris MOU

20 червня 2018, 15:00

За підсумками 2017 року Україна потрапила в «чорний список» в новому White, Grey & Black List Паризького меморандуму про взаєморозуміння держав прапора (Paris MoU), який відображає рівень виконання вимог з безпеки судноплавства. Про це повідомляє сайт Paris MOU.

Нагадаємо, що завершено розробку методики нарахування портових зборів.

В повідомленні ідеться, що дані були оприлюднені на 51-му засіданні Paris MoU.

Оновлені списки WGB List держав прапора вступлять чинності 1 липня 2018 року. Складаючи списки для кожної держави, експерти брали до уваги загальну кількість затримань суден за три роки і результати не менше ніж 30 перевірок за цей же період.

Всього в WGB List потрапило 73 держави. У «білому списку» числиться 40 держав (в минулому році 42), в «сірому списку» — 20 (в минулому році 19) і в «чорному списку» —13 країн (в минулому році 12).

У перший список потрапляють суду держави з низькою кількістю арештів суден. Цього року «білий» поповнився Республікою Корея і Польщею. У «сірий» потрапили нові держави - Ісламська Республіка Іран, Казахстан, Російська Федерація (з «білого»), Сполучені Штати Америки, Тувалу. А ось в «чорний» перекочувала Україна, що опинилася в його середині.

Також повідомляється, що у звіті минулого року Україна була на останньому, 19-му, місці в «сірому списку» (62 місце в WGB List). За підсумками 2015 року Україна займала 53 місце рейтингу Paris MoU (десяте місце «сірого списку»), за підсумками 2014 року —  45 місце (друге місце «сірого списку»).

White, Grey & Black List визначає рівень виконання державами міжнародних вимог з безпеки мореплавства. До білого списку входять держави з низькою кількістю арештів суден. На борту іноземних суден в портах країн, що підписали Паризький меморандум, щорічно проводиться більше 18 тис. перевірок.

Такий комплекс заходів забезпечує міжнародну безпеку, надійність судів і їх відповідність екологічним нормам, відповідні умови роботи і проживання команди. Дія Paris MoU поширюється на води європейських прибережних держав і північноатлантичного басейну від Північної Америки до Європи.