друкувати


Заборона пальмової олії призведе до зростання цін на продукти харчування, – Іван Мірошніченко

5 червня 2018, 11:27

Повна заборона використання пальмової олії у виробництві призведе до стрибка цін на продукти харчування. Таку думку висловив у своєму блозі на liga.net. народний депутат Іван Мірошніченко, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що прийнятий у першому читанні законопроект №3871 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» лобіює інтереси виробників соняшникової олії та маргаринової продукції. 

Він написав, що сьогодні спред – продукт, виготовлений на основі рослинних жирів – зараз може коштувати 10 грн, а ціни вершкового масла стартують від 40 грн.

Як наслідок, це буде ще й економічно обґрунтоване зростання цін на продукти харчування", – наголосив Мірошніченко.

Окрім цього, на його думку, заборона використання пальмової олії у харчовій промисловості матиме вкрай негативні наслідки через зупинку підприємств з її переробки і, як наслідок, призведе до скорочення робочих місць.

Це призведе до скорочення 2000 робочих мiсць та зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів на 2–2,5 млрд гривень. Також ми втратимо експортні позиції, що взагалі безглуздо", – написав депутат.

Він зазначив, що в Україні за останні роки збудовано потужності на понад 1 млн тонн на рік із переробки та фракціонування тропічних сирих олій (пальмової, пальмоядрової, кокосової), що дало можливість створити понад 3000 робочих місць у містах Южне та Іллічівськ Одеської області, Запорiжжі, iнших мiстах.

На цих потужностях виробляється великий асортимент рослинних жирів, що сприяло розвитку багатьох галузей харчової промисловості: олійно-жирової, кондитерської, хлібопекарської, молочної, кулінарної, асортимент продукції яких значно розширився завдяки застосуванню цих жирів, які раніше виключно імпортувалися", –  наголосив Іван Мірошніченко.

Також, на його думку, заборона використання пальмової олії в харчовому виробництві в Україні призведе до суттєвого зниження конкурентоспроможності багатьох видів харчової продукції навіть на внутрішньому та зовнішньому ринках.

І, найважливіше,  зупинивши українське виробництво, ми сприятимемо імпорту", – резюмував він.