друкувати


Імпорт племінного молодняку в Україні набув загрозливих масштабів, – НААН

5 червня 2018, 08:04

Залежність вітчизняного тваринництва від імпорту племінних ресурсів набула загрозливого характеру: у свинарстві вона становить понад 40%, молочному скотарстві – понад 65%. Про це в інтерв’ю akcenty.com.ua розповів в.о. першого віце-президента НААН Михайло Гладій, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, Україна вивчає досвід Узбекистану в нарощуванні поголів’я ВРХ.

Він наголосив, що для досягнення цільових показників валового виробництва продукції тваринництва необхідно підвищити його продуктивність.

Як ви розумієте, це завдання неможливо виконати без ефективної селекції. Немає жодної країни з розвиненим тваринництвом, де була б відсутня власна система одержання, оцінювання та відтворення породних племінних ресурсів, як це є в Україні. Про це мало хто говорить, а час уже бити на сполох", – сказав Гладій.

Також він повідомив, що сьогодні 45 господарств у структурі НААН мають 79 статусів племінної справи, зокрема – 41 племзавод, 36 племрепродукторів, 2 племінні пасіки, 2 племптахозаводи.

 Всі вони пропонують фермерам високопродуктивні породи власної селекції. Внесок цих підприємств у розвиток галузі дуже суттєвий. Щороку наші дослідні господарства вирощують 3,6 тис. голів племінного молодняку ВРХ, 12,5 тис. голів свиней і 3 тисячі овець для реалізації", – зазначив академік.

Також він сказав, що Академія розробила проект сучасної Системи селекції в тваринництві та Дорожню карту з її запровадження, проект «Загальнодержавної програми селекції у тваринництві на період до 2025 року». Всі документи є в Мінагрополітики.

Переконаний, саме міністерство має бути рушієм змін, просувати створення централізованої загальнодержавної автоматизованої системи з підконтрольного поголів’я тварин. Ще раз наголошуємо, що для цього необхідно об’єднати в одному державному органі функції забезпечення ідентифікації і реєстрації тварин та централізованого автоматизованого селекційного обліку", – резюмував Михайло Гладій.