друкувати


Рада ЄС схвалила угоду про надання Україні кредиту в 1 млрд євро

30 травня 2018, 09:35

29 травня посли ЄС від імені Ради Євросоюзу досягли згоди з Європейським Парламентом щодо нового пакету макрофінансової допомоги Україні. Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Раніше повідомлялося, що комітет Європарламенту проголосував за надання макрофіну Україні.
 
Подальший кредит у розмірі 1 млрд євро має забезпечити фінансові потреби України протягом наступних двох із половиною років. Разом із позиками МВФ та інших донорів кредити ЄС спрямовані на підтримку економічної стабілізації та програми структурних реформ.

Попри фінансову допомогу, яку міжнародна спільнота вже зобов’язалася надати Україні, МВФ визначив, що у 2018 та 2019 роках Україні не вистачатиме $4,5 млрд", – йдеться у повідомленні.

Макрофінансова допомога є винятковою формою фінансової підтримки, яку ЄС поширює на країни-партнери, котрі відчувають труднощі з платіжним балансом. Це третя операція для України від 2014 року. Додатково Євросоюз ще надає допомогу в рамках своєї політики сусідства. 

У 2014 році ЄС пообіцяв надати 1,6 млрд євро макрофінансової допомоги, а у 2015 році – 1,8 млрд євро. З них Україна отримала 2,81 млрд євро. У січні 2018 року через неповне виконання всіх умов було скасовано виділення траншу в розмірі 600 млн євро.

Україна є учасницею програми ЄС “Східне партнерство”. 1 вересня 2017 року набула чинності Угода про асоціацію між ЄС та Україною, зокрема й її положення про вільну торгівлю.

Подальше виділення коштів для України обумовлене дотриманням демократичних механізмів таверховенства права, а також гарантуванням шани прав людини. Для отримання кредиту Україна має виконати умови в сфері економічної політики та фінансовій сфері, приділяючи увагу структурним реформам та раціональномуу державному фінансуванню. Також передбачені терміни для виконання вищезгаданих умов. Умови буде прописано у меморандумі про розуміння між Україною та Єврокомісією.

Єврокомісія буде відповідальною за виділення макрофінансової допомоги. Європейська Комісія та Служба зовнішньої дії відслідковуватимуть виконання умов.