друкувати


Експортні ціни на українську пшеницю зросли на 20%, – ФАО

24 травня 2018, 08:29

У квітні 2018 року експортні ціни на пшеницю в Україні були, в середньому, на 20% вище торішнього показника. Про це у щомісячному бюлетені ФАО Food Price Monitoring and Analysis написав експерт ФАО Андрій Ярмак, повідомляє прес-служба ФАО.

Нагадаємо, що українські аграрії з початку 2017-2018 маркетингового року (МР, липень 2017-го – червень 2018-го) станом на 2 травня експортували 33,8 млн тонн зернових.

Також повідомляється, що експортні ціни на пшеницю у світі в квітні були в основному стійкими, особливо в країнах-виробниках Південної півкулі. В Аргентині ціни за останні три місяці виросли майже на 30%, чому сприяв зберігається високий попит, валютні коливання та побоювання в зв'язку з посушливою погодою в період сівби нового врожаю.

В Австралії суха погода напередодні посівної призвела до зростання експортних котирувань у квітні. У Чорноморському регіоні темпи зростання експорту і нестабільність національних валют продовжували впливати на ціни.

Навпаки, ціна на базисну американську пшеницю (No.2, Hard Red Winter, f.o.b.) в середньому становить 240 доларів США за тонну, що дещо нижче за показник у березні, проте, як і раніше, на 26% вище, ніж у квітні 2017 року. Скорочення експортних продажів і високий рівень пропозиції компенсували зростання цін, яке виникло через побоювання щодо наслідків посухи для врожаю озимих цього року й затримки посіву ярої пшениці", – написав експерт.

Також у звіті йдеться, що міжнародні ціни на кукурудзу в квітні продовжували зростати. Середня ціна на базисну американську кукурудзу (No.2, Yellow, f.o.b.) склала в середньому 175 доларів США за тонну, що дещо вище, ніж у березні, і більш ніж на 11% вище за торішній рівень. Експортні ціни в США були підкріплені високим попитом в поєднанні з очікуваннями скорочення посівів і затримками в польових роботах через холодну й вологу погоду.

Збільшення цін також пов'язано зі значним скороченням виробництва в цьому році в Аргентині та побоюваннями щодо впливу посухи на урожай основного сезону 2018 року в Бразилії", – зазначив А. Ярмак.