друкувати


Ручний режим роботи земельного кадастру провокує рейдерство та крадіжки в агросекторі, – адвокат

10 травня 2018, 11:29

Ручний, а не автоматичний та погоджений режим роботи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) підтверджує її некомпетентність у роботі та провокує конфлікти серед орендарів земельних ділянок. Про це в ефірі радіостанції «Голос столиці» сказав адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що в зоні рейдерського ризику — 10-15% всіх договорів оренди землі.

На його думку, коли відбувається захоплення землі чи урожаю в агросекторі, то йдеться не про рейдерство, а про певні юридичні нюанси договорів оренди, які не дотримуються старими орендарями цих земельних ділянок.

Тому що це радше не рейдерство, а саме крадіжка, а вони завжди були, й антирейдерські комісії до цього жодного стосунку не мають. Антирейдерські комісії — це тільки до реєстрації договорів оренди або підробки документів і фактичних маніпуляцій із земельним кадастром, коли в нас уже скільки існує цей земельний кадастр, скільки про це говорили, виділили гроші, а досі є накладення одних дільниць на інші, досі не узгоджено межі земельних ділянок, чим багато хто і користується", – сказав він.

Р. Кравець наголосив, що про всі ці розбіжності відомо було не вчора, а вже п'ять-сім років.

І досі не виправити цю ситуацію та намагатися її виправляти перед посівною або після посівної, в ручному режимі, я вважаю, що це просто чергове підтвердження некомпетентності державних органів", – сказав адвокат.

Щодо зацікавленості державних органів у збереженні подібної ситуації, то Кравець відповів так:

Звісно, вони ж повинні виправдовувати своє існування, щоб про них пам'ятали, що є такі органи, куди завжди можна прийти, поскаржитися, про щось попросити. Говорити про якусь корупцію в цих органах я не можу, тому що сам за руку не ловив, але, знову ж таки, їхнє існування є нонсенсом. Бо я не думаю, що в якійсь іншій аграрній країні існують подібні комісії. Хоча законодавча база — точно така ж сама. Все це пов'язано з тим, що робота земельного кадастру в принципі відбувалася і триває в ручному режимі, а не в автоматичному та погодженому, хоча на це вже виділено, як я говорив, мільярди і бюджетних коштів, і кредитних коштів, і різних грантів, та досі трапляються накладення земельних ділянок, прив'язки до різних точок. Таким чином люди, які про це знають, наприклад, в сусідніх районах, цим користуються. Тобто, земельна ділянка може належати двом різним районам і у двох людей можуть бути абсолютно законні документи на одну й ту ж саму земельну ділянку".