друкувати


300 млн бюджетних гривень на проведення нормативної грошової оцінки хочуть «розпиляти» через Держгеокадастр

4 травня 2018, 11:35

Уряд передбачив у бюджеті на цей рік близько 300 млн грн на проведення нормативної грошової оцінки. Фахівці вважають, що це завелика сума грошей на визначення НГО, яку практично неможливо обґрунтувати і яку, понад те, буде використано за надто хитрою схемою. Про це у екзслюзивному інтерв'ю AgroPolit.com розповідає доктор економічних наук, заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.

Нагадаємо, нормативна грошова оцінка землі підвищиться у півтора разу.

Мартин зазначає, що, оскільки за урядовою постановою жодних тендерів не передбачається, уся сума буде надана на безповоротній основі державному підприємству Держгеокадастру, яке має зробити документацію із нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель на всю територію України.

Тому, по-перше, це відверте порушення антимонопольного законодавства, адже в державне підприємство буде вольовим рішенням «закачано» декілька сотень мільйонів бюджетних гривень, попри те, що приватний бізнес, цілком можливо, міг зробити цю роботу у декілька разів дешевше та якісніше. По-друге, незрозумілим є порядок цифр – куди це має бути витрачено 300 млн грн платників податків, якщо практично вся вихідна інформація для проведення цієї оцінки (бонітування ґрунтів, ґрунтовий покрив) вже давно є", – говорить фахівець.

Зокрема, дані про ґрунтовий покрив за бюджетні кошти оцифрували ще у 2012-2013 роках за програмою наповнення  Державного земельного кадастру.

Якщо потрібно перевести в електронну форму декілька таблиць з бонітуванням ґрунтів, але це завдання на кілька днів для декількох студентів. Мені, як фахівцеві з оцінки, відверто незрозуміло, на що тут витрачати 300 мільйонів гривень", – додає Мартин.