друкувати


В Україні придумали новий спосіб, як не платити за оренду сільгоспземлі

25 квітня 2018, 13:12

В Україні придумали новий спосіб, як не платити за оренду сільгоспземлі. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Олег Кулініч, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що названо ціну 1 га купівлі с/г землі, оренди та корпоративних прав.

За даними О. Кулініча, останнім часом на Полтавщині почастішали випадки, коли на земельних торгах з продажу права оренди перемагають підприємства, які запропонували економічно необґрунтований розмір орендної плати за земельні ділянки.

Не мені пояснювати, що при сплаті річної орендної плати у розмірі, який перевищує вартість земельної ділянки, говорити про якусь рентабельність не можна. Тож тут переможці переслідують якусь свою мету. В деяких випадках переможець планує через певний час «домовитись» із орендодавцем і за додатковою угодою значно знизити орендну плату. Іноді сплачувати орендну плату він взагалі не збирається, а переможцем він став тільки для того, щоб земельна ділянка не дісталася комусь іншому", – написав народний депутат.

За його словами, про останній такий випадок йому повідомив  Батьківський сільський голова Борис Іванченко на зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування Зіньківщини, яка відбулась 23 квітня.

Запропонувавши орендну плату у розмірі більш ніж 100% нормативної грошової оцінки, переможець уклав договори оренди земельних ділянок загальною площею близько 90 га, зареєстрував права оренди у Державному реєстрі, а потім відмовився сплачувати кошти (і це тоді як Земельний кодекс вимагає зробити це у триденний строк з дня укладення договору). Обласне управління Держгеокадастру планує звернутися до суду. Але усім зрозуміло, як працює наша судова система, і скільки часу займе розгляд справи. Тому хотів би звернутися до керівництва Держгеокадастру, наскільки частими є ці випадки? Це – одиничний випадок чи норма? І що робить Держгеокадастр для боротьби з такими речами?", – запитує О. Кулініч.

Також він нагадав, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект про боротьбу з аграрним рейдерством, розроблений за його участі, Держгеокадастру, Мін‘юсту, профільних асоціацій.

Ця законодавча ініціатива значно ускладнить життя тим учасникам земельних торгів, які беруть у них участь не з метою господарювання на землі, а лише для різноманітних махінацій. Зокрема, значно збільшується гарантійний внесок та забороняється зменшення орендної плати після проведення аукціону. Законопроект підтримано Аграрним комітетом і він має у найближчий час вийти на голосування. То чи не варто на другому читанні доповнити його нормами, які роблять неможливими й вищевказані зловживання?", – питає О. Кулініч.