друкувати


Конфлікт між «Імперія-Агро» й ТАСкомбанком частково спровокував потребу аграріїв оптимізувати ПДВ

20 квітня 2018, 12:05

Аби в майбутньому уникнути повторення конфліктних ситуацій як було з «Імперія-Агро»&ТАСкомбанк та аграріями владі потрібно поліпшити правила податкової гри для сектору. Таку думку висловив у коментарі для матеріалу Kurkul.com заступник голови партії «Батьківщина» з аграрних питань Андрій Гордійчук.

Більше про цей конфлікт читайте у спецтемі Імперія-Агро VS ТАСкомбанк — зрив посівної?

Гордійчук пояснив, що включитися у вирішення цієї ситуації «Батьківщину» попросили постраждалі.

До мене звернулося багато постраждалих фермерів через ВАР і «Аграрний союз України», з проханням допомогти, бо між «Батьківщиною» та цими двома галузевими асоціаціями підписано меморандум про співпрацю. Ми одразу провели зустріч із Оцабриком і потім – з Сергієм Тігіпком, після чого банк включив представників фермерів у робочу групу щодо відвантаження продукції зі складів. Тепер важливо, щоб фермери і ті дві сторони конфлікту швидко знайшли компроміс - це питання тепер у їх руках», - пояснює він.

Заступник голови партії «Батьківщина» з аграрних питань Андрій Гордійчук також розповів, чому виникла ця ситуація.

«Постачальник ЗЗР та насіння дають можливість працювати дистриб’юторам на умовах відстрочки платежів. Так всі працюють на ринку. У частини аграріїв є потреба в оптимізації ПДВ (змінені правила податкової гри і багато фермерів шукає способи оптимізації податків для своїх підприємств, бо їхні бухгалтери і фінансисти не готові до них і не знають як їх правильно і якісно виконувати). Дистриб’ютори набралися передплат, щоб закупити товар, а «ТАСКОМБАНК» почав переживати, що не вдасться повернути видані гроші. Нікого тут назвати однозначно винним не можна: банк захищав інтереси своїх клієнтів – вкладників, з вкладів яких видавався кредит. Імперія – теж стала заручником ситуації (несприятливе податкові умови змушують аграріїв оптимізувати сплату ПДВ), тому хотіли зробити як краще, а вийшло як завжди. Загалом дуже важливо, щоб ситуація завершилася позитивно, бо від результату залежить настільки якісно працюватиме надалі дистриб’юторська сфера в агро», – підсумував він.