друкувати


В Україні посівна компанія затрималася майже на місяць

3 квітня 2018, 15:00

У зв'язку з погодними умовами посівна кампанія в Україні розпочалася із затримкою майже на місяць. Про це на прес-конференції «Аграрна весна: поточні виклики та перспективи галузі» повідомив в. о. міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Нагадаємо, Україна розпочала сівбу ярих культур.

У 2017 році в середині березня посівна компанія вже тривала в 17 областях, у 2016 році сіяти почали ще раніше – 23 лютого, в 2015 році – 2 березня.

Початок весняно-польових робіт майже на місяць пізніше, ніж зазвичай, створює певні складнощі для агровиробників. Їм доведеться виконати щорічний обсяг роботи за менший період часу. В цілому агротехнічні терміни дозволяють виконати весь комплекс весняно-польових робіт, у більш-менш оптимальному режимі. На цій підставі ми ніяк не зменшуємо прогноз щодо врожаю", – сказав Мартинюк, зазначивши, що врожай очікується на рівні минулого року (було зібрано 61,3 млн т зернових і зернобобових культур).

Також, за словами в. о. міністра агрополітики, не відбудеться істотних змін у структурі посівних площ. Незначно, на 5-10%, можуть скоротитися площі посівів сої.

Причинами затримки посівної компанії стало те, що в багатьох областях, окрім півдня України, грунт прогрівся недостатньо, а на полях лежав сніг. На Лівобережжі довгий час зберігалася крижана кірка на полях.

Начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко уточнила, що аномальні погодні умови, які затримали посівну, є наслідком глобального потепління і найближчим часом такі явища будуть щорічно повторюватися.

У цілому за холодний період з 1 листопада по 1 квітня норма опадів була перевищена в середньому на 40% – за норми 200 мм випало в середньому 275 мм. «Те, що поля в достатній мірі зволожені, дуже добре для періоду вегетації культур», – зазначила Адаменко.

За даними Мінагропроду, станом на 2 квітня в Україні вже посіяно 4,9 тис. га в Херсонській і Миколаївській областях. У цілому під урожай ярих зернових і зернобобових культур планується засіяти 7,365 млн га. При цьому стан озимих культур оцінюється як дуже добрий – з посіяних на 7,3 млн га сходи отримано на 99,7% площ. У доброму та задовільному стані озимі на 6,4 млн га (88%), в слабкому і прорідженому – на 841 тис. га (12%).