друкувати


Названо продукцію, яку Україна може експортувати в Ізраїль

30 березня 2018, 10:22

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) проаналізувала можливості, які може дати зона вільної торгівлі України з Ізраїлем. Про це на своїй сторінці у Facebook написав експерт ФАО Андрій Ярмак, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що Україна та Ізраїль домовилися про зону вільної торгівлі.

Щорічно Ізраїль витрачає на імпорт плодоовочевої продукції приблизно $400-450 млн. До того ж експорт цієї групи товарів сягає майже $1 млрд. Тому постачати продукцію до Ізраїлю буде нелегко, адже ця країна є нетто-експортером плодоовочевої продукції преміальної якості, і конкуренція на ринку є досить високою, а вимоги до якості  – ще вищими", – ідеться в повідомленні.

Експерти зазначають, що нині Україна практично не постачає плодоовочевої продукції до Ізраїлю. Незначні обсяги замороженої дикорослої чорниці та суниці садової на загальну суму близько $70 тис. – це все, чим ми можемо похвалитися.

В той же час, після підписання договору про вільну торгівлю експерти вважають, що Україна могла б постачати до Ізраїлю значні обсяги наступних товарів:

– горіхи волоські: зараз майже 100% горіхів Ізраїль імпортує в лущеному вигляді з США на суму близько $37 млн. Україна, при цьому, є найбільшим експортером цього продукту в Європі, але до Ізраїлю продукцію не постачає взагалі;

– яблука:  Ізраїль імпортує до 25-30 тис. т яблук щорічно, переважно преміального цінового сегменту з США та Італії, а поза сезоном – з Аргентини. Водночас, значні обсяги дешевшого яблука надходять також із Туреччини, Китаю та Іспанії. Україна цілком може претендувати на середній ціновий сегмент, та може реально постачати до 5-7 тис. т яблук на рік у перспективі;

– заморожені та свіжі ягоди: Ізраїль їх імпортує, переважно, з Китаю, Польщі, Сербії та Бельгії на суму близько $12 млн на рік. Тут для України абсолютно точно є ніші;

– цибуля: зараз майже 100% цибулі імпортується до Ізраїлю з Нідерландів на суму близько $2,5 млн. Україна може зайняти частину цього ринку;

– помідори: майже 100% помідорів Ізраїль імпортує з Туреччини, і витрачає на це $17 млн на рік. В літній період, коли місцеве виробництво в Ізраїлі та Туреччині ускладнено в зв'язку з високою температурою повітря, Україна могла б постачати томати на цей ринок.

Взагалі варто сказати, що Ізраїль має відносно високий рівень доходів населення, і є країною з досить стабільною економікою. Тому торговельні відносини з Ізраїлем можуть дати можливість стабільної роботи протягом тривалого періоду часу. УПОА розглядатиме можливість організації торговельної місії до цієї країни", – зазначили в організації.