друкувати


Інтерпол боротиметься з незаконним обігом пестицидів, частка якого в Україні - 25%

16 березня 2018, 11:05

Інтерпол, Відомство по патентах та товарних знаках США (USPTO), ФАО та великі компанії-виробники засобів захисту рослин (ЗЗР) вирішили боротися із поширенням контрафактної продукції пестицидів в Україні. Про це інформує прес-служба ФАО, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що Аграрний фонд виявив шахраїв, які працюють від імені фонду.

За даними ФАО, на світовому ринку частка контрафактної продукції пестицидів складає близько 15 %. В Україні — 25 %. Цей показник виводить такий кримінальний бізнес у десятку лідерів за рівнем прибутковості.

На думку представників ОБСЄ, методологія протидії контрафактним та контрабандним пестицидам включає запобігання, підготовку та реагування на вже вчинені злочини. У ФАО пояснюють протидію як комплекс заходів із визначеня маршрутів ввезення контрафакту в країну, виявлення незаконних виробничих потужностей всередині країни (лабораторій), відстеження ланцюгів збуту, вилучення незаконних пестицидів з обігу та утилізацію вилучених запасів.

Боротьба з контрафактними пестицидами без впливу на попит зі сторони споживача є безглуздою. Тому одним із необхідних заходів із протидії є просвітницька робота серед агровиробників", — пояснює координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков.

Експерт наголосив на кризовій ситуації з виробництвом контрафакту на локальному ринку. За даними правоохоронних органів, найчастіше трапляються випадки виробництва фальшивого продукту з легально ввезених активних інгредієнтів, підробка контейнерів всередині країни, повторне використання порожніх контейнерів, повернення вилучених заборонених пестицидів на ринок та перепакування застарілих пестицидів.

На думку фахівців, єдиним способом раціонального використання вилучених контрафактних або непридатних пестицидів є поводження з ними, як із небезпечними відходами.

Відповідно до Міжнародного кодексу поведінки в питаннях управління пестицидами (ФАО), саме уряди країн повинні забезпечити екологічно безпечний спосіб обробки та утилізації небезпечних пестицидних відходів, що відповідає національним та регіональним нормам, відповідним міжнародним стандартам та багатонаціональним екологічним угодам, зокрема, Базельській конвенції.