друкувати


Штраф за неякісну продукцію сягне 30 тис. грн

13 березня 2018, 10:30

З 4 квітня 2018 року стануть суворішими санкції до недобросовісних виробників  харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження. Про це пише infagro.com з посиланнм на  начальника відділу безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби Оксану Новохатню, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що  Європа чекає від України радикальних кроків уряду в питаннях вдосконалення системи дотримання безпечності харчових продуктів до кінця цього року.

За словами Оксани Новохатньої, з 4 квітня набирає чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин», який змінює підходи до заходів державного контролю.

Раніше перевірки суб’єктів господарювання здійснювалися раз на 2-5 років, а тепер контроль стане ризик-орієнтованим і здійснюватимеся з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону.

Зараз, у рамках планових, а також позапланових заходів державного контролю за зверненням фізичної особи про порушення, які призвели до збитків її прав, законних інтересів, життю або здоров'ю, державні інспектори уповноважені відбирати зразки харчових продуктів для проведення лабораторних досліджень (випробувань) на наявність немолочних жирів в традиційних молочних продуктах. У разі встановлення порушення (стаття 64 Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів»), зокрема за реалізацію неправильно маркованих харчових продуктів — це спричинить накладення штрафу: для юридичних осіб — у розмірі від п'яти до восьми мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів; для фізичних осіб-підприємців — у розмірі від трьох до п'яти мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів", - пояснила Оксана Новохатня.

Після вступу в силу вищезгаданого закону, штраф за реалізацію харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, становитиме для юридичних осіб вісім  мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб-підприємців — п'ять.

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні становить 3723 грн.