друкувати


Механізм розподілу «фермерського мільярда» містить корупційні норми — заява

20 лютого 2018, 10:29

Розподілення бюджетної держпідтримки для фермерів за участі чиновників містить великі корупційні ризики. Таку думку в коментарі AgroPolit.com для матеріалу «Дотації роздору — як Мінагрополітики підкилимно ділить 6,3 млрд грн для агросектору» висловив президент «Асоціації фермерів приватних землевласників» Іван Томич.

Нагадаємо, що за задумом уряду та Мінагрополітики, дотації для фермерів мають розподілятися вручну. Більше про механізм «розпилу» фермерського мільйону читайте у матеріалі тут. Наразі Мінагрополітики та МЕРТ завершують вносити зміни у механізми розподілу бюджетних коштів для агросектору. Вже другий рік аграрії живуть за новою схемою фінансування: спецрежим ПДВ замінили 1% ВВП, що в перерахунку на «живі» гроші цього року складає 6,3 млрд грн (у 2017 році — 5,5 млрд грн). Резерви для сектору від спецрежиму складали майже 25 млрд грн щороку.

Державна підтримка не має розподілятися за участі чиновників — ані комісіями, ані процедурами проходження чиновницькими коридорами. Фермер має отримувати підтримку не виходячи з дому, автоматично», — каже Томич.

За його словами, розподілення держпідтримки за участі чиновників містить великі корупційні ризики:

З чиновниками треба ділитися. І досі навіть доходило до абсурду: вони вимагали віддавати понад половину. І тому за деякими програмами складалася така ситуація, що люди вже відмовлялися від підтримки, бо треба виходити, треба віддати (хабарами), а в кінцевому варіанті до тебе ще й прийде перевірка — і все заберуть. Так, що ще й треба буде доплатити. І це реалії сьогодення».