друкувати


Об’єднаним громадам пропонують створювати інфраструктурні та енергетичні «альянси»

10 лютого 2018, 08:38

Прийняття закону про наближення меж районів до госпітальних округів приведе до хвилі  інфраструктурних та енергетичних («зелених») проектів. Так оцінює ініціативу Мінрегіонбуду подати до Ради законопроект про наближення меж районів до госпітальних округів радник Президента з економічних питань, власник агрохолдингу МХП Юрій Косюк. Він переконаний, що лише агросектор може виробляти до 20 млрд метрів кубічних «зеленого газу» щороку.

Нагадаємо, що про підготовку такого документу до початку нової сесії парламенту повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Цього тижня Рада провалила три законопроекти про земельну децентралізацію, тож тепер доведеться напрацьовувати нову модель. Попри це, уряд почав з 1 лютого передачу земель об’єднаним громадам на підставі власного розпорядження. На думку Зубка, таке рішення — «проміжний крок» до земельної децентралізації. 

З точки зору Кабінету Міністрів України, так буде краще для адміністративного сервісу населення та оптимізації коштів на утримання апаратів чиновників. На мою думку, такі об'єднання потрібно проводити, але варто насамперед іти в напрямку реалізації інфраструктурних проектів, які можуть зорганізувати одночасно кілька об'єднаних територіальних громад», — вважає  він.

Він  пояснив, що йдеться не лише про такі інфраструктурні проекти, як будівництво автошляхів, мостів чи лікарень.

Спільними зусиллями буде простіше здійснити енергомодернізацію, розвивати відновлювальну енергетику. Я вже наводив такі позитивні приклади на місцях, але вони мають бути не просто точковими ініціативами, а й об'єднуючим фактором. Потужні енергетичні проекти здатні утворити соціально-економічні, та зрештою й інфраструктурні альянси між ОТГ. Отже, влада має стимулювати такі проекти на місцях, а бізнес — сідати за стіл перемовин із громадами, щоби сформувати єдину візію на розвиток територій. Така співпраця буде довготривалою, а головне — продуктивною для усіх сторін дискусії», — підсумував він.