друкувати


Оприлюднено погоджену програму підтримки агросектору на 2018 рік

7 лютого 2018, 12:03

У 2018 році основну частину державної бюджетної підтримки планується задіяти на підтримку тваринництва, компенсацію сільськогосподарської техніки та здешевлення кредитів для аграріїв. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час ранкового засідання уряду.

Мартинюк нагадав, що цього року загальна сума на підтримку агросектору значно зросла. За його словами, в Міністерстві аграрної політики планують сконцентруватися на підтримці тваринництва.

«На жаль, поки маємо негативні тенденції в скороченні поголів’я та зростанні цін на м’ясо. Та є потенціал у відкритті експортних ринків. Тому ми маємо підтримати галузь тваринництва та відродити її. На ці потреби закладено 4 млрд грн. Це стимулювання генетики, підтримка домашніх господарств в частині утримання молодняка та компенсацію будівництва молочних ферм», — зазначив він.

Перший заступник додав, що також діятиме програма компенсації вартості с/г вітчизняної техніки. Компенсація збільшена з 20% до 25%. Для малих фермерів ця компенсація становитиме 40%.

Ми прогнозуємо відродження українського сільськогосподарського машинобудування. Крім того, 2,5 млрд із 4 пропонується на компенсацію ставки частини кредиту на потреби будівництва. Виходимо на ставку 3%. Фактично це ставка, яка працює в Європі. Якщо підприємство реконструюватиме свої комплекси, то компенсація складе 30% вартості», — пояснив він. 

За його словами, підтримуватимуться й аквакультура, вівчарство та козівництво. Підтримка відбуватиметься шляхом здешевлення кредитів.

Підтримка утримання корів буде в допомозі 1500 грн на одну голову. За нашими підрахунками, це поліпшить ситуацію з рентабельністю утримання молочного стада», — розповів Мартинюк.

За його словами є ще одна галузь, яка потребує підтримки.

Садівництво — галузь-чемпіон по робочим місцям із розрахунку на 1 га. На 1 га саду працює близько 100 людей. Тож кожен новий гектар — це робочі місця. Тому за програмою підтримки будемо компенсувати частину вартості саджанців. Плануємо, що завдяки цьому з’явиться 3 тис. га нових садів та виноградників», — прогнозує заступник міністра.

Що ж до фермерів, то для них існує «фермерський мільярд». Також прийнято Концепцію розвитку фермерства, яка розроблялася спільно з Асоціацією фермерів і приватних землевласників України.

Програма підтримки націлена на дрібних та середніх фермерів з площами до 500 га обробітку. Але лише для тих, хто зареєстрований та сплачує податки, а також зареєстрував худобу. Ця програма сприятиме частковій детінізації сектору. Здешевлення кредитів для фермерів — 1% річних. 100% компенсації вартості насіння, консультації по веденню бізнесу та 40% компенсації техніки вітчизняного виробника», ‒ розповів Мартинюк.

Та додав, що в програму підтримки включена й підтримка молочних та садово-ягідних кооперативів. Адже для того, щоб Україна вийшла на європейські стандарти виробництва, потрібно сучасне обладнання.

Сьогодні фермери виробляють 6% ВВП країни. Завдяки цій програмі ми плануємо довести частку до 10%», — підсумував Максим Мартинюк.