друкувати


Авіалайнер пролетів на біопаливі із зерен гірчиці

8 лютого 2018, 16:11

Минулої неділі, 28 січня 2018 року літак найбільшої австралійської авіакомпанії Qantas здійснив незвичайний рейс — для 15-годинного перельоту з Лос-Анджелеса в Мельбурн використали не лише традиційне літакове пальне, а й біопаливо, зроблене з зерен гірчиці особливого виду. Про це повідомляє «Український портал про техніку та спецтехніку».

Нагадаємо, що біопаливо дозволило замістити 3,5 млрд м³ газу в Україні.

У паливному баку повітряного судна Boeing Dreamliner 787-9 використовувалася суміш 90% традиційного реактивного пального і 10% біопалива, отриманого з рослини Brassica Carinata (гірчиця абіссінська), яку не використовують у їжу.

Представники авіакомпанії Qantas пояснили, що мета їхнього проекту — найближчим часом знизити викиди вуглекислого газу, який виробляється їхніми літаками, більш ніж на 80%.

Біопаливо, яке використовувалося для даного польоту, розроблене канадською компанією Agrisoma Biosciences, було виготовлено з гірчиці, яку можна вирощувати на ділянках, непридатних для вирощування інших сільськогосподарських культур. Або на землі, яка перебуває під паром. Понад те, культивування цієї гірчиці покращує якість ґрунту, на якому вона зростає, і зменшує ерозію, а також дає можливість фермерам отримати додаткове джерело доходів.

Agrisoma і Qantas на даний час працюють над формуванням для австралійських фермерів великих замовлень щодо вирощування абіссінської гірчиці, і сподіваються, що до 2020 року вона стане найбільшою комерційною авіаційно-біопаливною культурою в країні.

Довгострокова стратегічна мета такого партнерства — вирощування в Австралії культури Brassica Carinata щонайменше на 400 тис. га, що дасть змогу отримувати понад 200 млн літрів біопалива щорічно.