друкувати


Названо 3 ризики використання емфітевзису для власників земельних паїв

31 січня 2018, 08:23

Механізм емфітевзису містить ряд  ризиків для власників земельних паїв. Про це пише AgroPolit.com у матеріалі «Темні води емфітевзису. Плюси та мінуси довгострокової «оренди по-новому»?».

Нагадаємо, наразі в Україні під договорами емфітевзису 40 тис. га землі.

«Поки в Україні діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, емфітевзис залишається одним із найзручніших інструментів, як для власника, так і для користувача земельної ділянки. Завдяки йому власник отримує можливість «заробити» на своїй землі, а користувач — отримати актив для користування чи застави. Проте, є й ризики укладання договору емфітевзису, і власник має бути уважним, щоб потім не «потрапити на гроші» чи в податкову кабалу», — пише AgroPolit.com.    

Видання розпитало експертів ринку і виділило кілька ключових ризиків використання цього механізму.

Насамперед потрібно пам’ятати, що податки за землю сплачує не користувач, а власник! Тож у договорі мають бути прописані умови, за яких власникові не потрібно буде платити податок за землю, якою хтось користується. По-друге, в договорі важливо прописати, що право продажу права на використання земельної ділянки чи її відчуження має бути узгоджене з її власником. Інакше ‒ власник може стати жертвою махінацій недобросовісного користувача. І наостанок: договір може бути розірвано у випадку, якщо одна зі сторін повідомила про його розірвання за 1 рік. А як же бути, якщо ви користувач, який розраховує користуватися землею протягом, скажімо, 80 років, а тут власник заявляє про розрив? Щоб у майбутньому не було такої ситуації, пропишіть у договорі умову, що розірвання неможливе раніше від зазначеного термін», — сказано у тексті видання.