друкувати


Як змінювалися ціни на пшеницю в Україні з 2000 року?

30 січня 2018, 16:22

ФАО (ООН) розповіла про GIEWS FPMA Tool — інструмент для моніторингу та аналізу цін на продовольство. Про це йдеться у щотижневій добірці ФАО.

Нагадаємо, що тіньовий ринок зерна складає 40% від загального обсягу.

Глобальна система інформування та раннього попередження (GIEWS) від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на постійній основі відслідковує попит і пропозицію продовольства та інші ключові показники, необхідні для оцінки загальної продовольчої безпеки у всіх країнах світу. В рамках GIEWS існує система моніторингу та аналізу цін на продовольство FPMA (Food Price Monitoring and Analysis).

За допомогою FPMA Tool можна знаходити, візуалізувати та співставляти ціни на основні групи продовольчих товарів у світі та в окремих країнах. Усього інструмент містить 1451 серію даних щодо внутрішніх цін у 90 країнах світу, та 86 серій даних щодо світових цін, охоплюючи такі групи товарів, як пшениця, кукурудза, рис, ячмінь, м'ясо, соєві боби та інші важливі для продовольчої безпеки товари.

Поглянемо, як працює інструмент і що можна дізнатися про динаміку зміни цін на зернові в Україні. Обравши розділ Domestic Prices (внутрішні ціни) та вибравши зі списку країн Україну, бачимо, що в системі є гуртові середні по країні ціни на кукурудзу та пшеницю (третього, першого та вищого ґатунків), з січня 2000-го до січня 2018 року.

Гуртові ціни на кукурудзу, пшеницю третього, першого та вищого ґатунків в Україні, середнє значення по країні, гривень за тонну, січень 2000-го — січень 2018 року. Номінальні ціни.

Окрім номінальних цін у гривні, можна вивести також реальні ціні у гривні та ціни у доларах США. Тепер криві виглядають інакше та більш точно відображають ситуацію на ринку: Гуртові ціни на кукурудзу, пшеницю третього, першого та вищого ґатунків в Україні, середнє по країні, гривень за тонну, січень 2000-го — січень 2018 року. Реальні ціни

 Гуртові ціни на кукурудзу, пшеницю третього, першого та вищого ґатунків в Україні, середнє по країні, доларів США за тонну, січень 2000-го — січень 2018 року