друкувати


Названо найкраще відновлюване джерело енергії

23 січня 2018, 16:33

Серед усіх відновлюваних джерел енергії саме біоенергетика має найбільший потенціал — третину потужності від усієї «зеленої» енергетики. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com «Зелений» резерв — річні підсумки альтернативної енергетики в АПК та плани на 2018».

Нагадаємо, що в Україні запрацювали 4 біогазових комплекси.

Загалом річний технічно досяжний енергетичний потенціал біоенергетики становить 31 млн т у. п., з яких 10, 3 млн т — для вироблення електричної енергії та 20,7 млн т — для вироблення тепла. Решта ВДЕ (відновлюваних джерел енергії) відстають: вітер — 28 млн т, сонце — лише 6 млн т.

За даними НТЦ «Біомаса», зі 109 млн т відходів с/г походження (солома, стебла кукурудзи, відходи соняшнику, гній великої рогатої худоби та свиней, пташиний послід, відходи харчової промисловості тощо) жодним чином не використовуються 49 млн т. Із решти 60 млн т 59 використовується як добриво або для потреб тваринництва, тоді як лише 1 млн т використовується для виробництва теплової та електричної енергії.

На думку голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, одним із найперспективніших видів біомаси є енергетичні культури.

В радянські часи ми обробляли близько 32 млн га с/г земель. Останніми роками під с/г задіяно не більше, ніж 28 млн га. Інакше кажучи, 4 млн га с/г земель не обробляються. Це найменш родючі землі, вони розпайовані, але с/г займатися на них невигідно. Тому якраз на таких землях ми бачимо перспективи вирощування енергетичних культур: верби, тополі, міскантуса. Де земля кращої якості — можна вирощувати кукурудзу на силос для біогазу», — зазначив він раніше в інтерв’ю AgroPolit.com.

За його підрахунками, потенціал біоенергетики складає 20 млрд м3 газу або 30 млн т умовного палива, тобто ⅔ потреб України в природному газі, із них 4 млн — ліс, приблизно 10 млн — аграрні залишки і 10 млн — потенційні енергетичні культури на 2 млн га земель.

Серед областей України найбільше придатних для вирощування енергетичних культур земель розташовано в Автономній Республіці Крим, Житомирській та Чернігівській областях. У першій загальна площа енергетичних культур може досягти 737 тис. га, в другій — 730 тис. га, в третій — 546 тис. га. Також великим потенціалом володіють Київська (417 тис.), Херсонська (396 тис.), Львівська (382 тис.), Запорізька й Луганська (368 тис.) та Одеська (317 тис.) області.