друкувати


Уряд та Мінагро вирішили, як «розпиляти» 6,3 млрд грн для АПК

17 січня 2018, 12:03

Уряд визначився з програмами для аграріїв у рамках передбачених бюджетом 6,3 млрд грн. Деталі розподілу подає AgroPolit.com з посиланням на свої джерела у матеріалі «Дотації «в мішку» — деталі нових порядків розподілу 6,3 млрд грн для АПК від уряду».

Нагадаємо, що загальна сума підтримки для АПК на 2018 рік — 6,3 млрд грн. Вони розподіляються так:

– 4 млрд грн — розвиток тваринництва (замінили цією програмою минулорічну квазіакумуляцію);

– 1 млрд грн — на фермерство;

– 1 млрд грн — компенсація за придбання с/г техніки вітчизняного виробництва;

– 300 млн грн — садівництво;

– 117,9 млн грн — інші інструменти підтримки;

4 млрд грн на тваринництво уряд та Мінагрополітики пропонують «розпиляти» між аграріями наступним чином, пише видання:

Загальний ресурс на цю програму у бюджеті становить 4 млрд грн. Так, на банківські програми відведено 2,5 млрд грн. Ці кошти направлятимуть передусім на підтримку будівництва нових ферм та комплексів: або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво. Максимальний кредитний ресурс під такі цілі — 10 млн євро на один товарний комплекс під 3% річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації «тіла» кредиту — 25% від обсягу витрат. У разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їх механізми можуть бути відкориговані. Разом із тим, за прогнозом, до кінця року ріст поголів’я худоби буде не менш як 11%, а надоїв молока — не менше від 5%. Ще 700 млн грн з 4 млрд грн — бюджетна дотація на вирощування молодняку ВРХ. 500 млн — бюджетна дотація за утримання молочного стада ВРХ. Решта 300 млн грн — часткова компенсація вартості племінних тварин сперми та ембріонів»

Є сюрпризи й у фермерській частині бюджету. Більше про них читайте далі у матеріалі.

В компенсацію вартості сільськогосподарської техніки пропонують додати елеваторне обладнання і трішки змінити умови надання коштів. Більше — у тексті.

На садівництво — 300 млн грн. Ще 117,9 млн грн — на інші інструменти підтримки (їхній перелік не уточнено).