друкувати


Доля дрібних фермерів в форвардних програмах виросла на 20%

21 грудня 2017, 14:26

У порівнянні з 2016 роком, частка «дрібних» контрактів у «портфелі» ПАТ «Аграрний фонд» зросла на 20%. Про це повідомив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко в ексклюзивному інтерв’ю Latifundist Media.

Нагадаємо, що «Аграрний фонд» розпочне продаж міндобрив, закуплених в Ostchem.

За інформацією Радченко, цього року «Аграрний фонд» уклав 195 контрактів, в минулому році було 190.

«При цьому ми весь час зміщується в бік зменшення частки великих клієнтів і збільшення дрібного і середнього бізнесу. Якщо подивитися за кількістю клієнтів, а не контрактів, то фактично корпоративних у нас тільки 4%. Все решта 96% - середній і дрібний бізнес, у яких в обробці від 50 га землі», ‒ розповів голова правління.

І додав, що «Аграрний фонд» практично йде нога в ногу з державною політикою: стає «містком» для середнього агробізнесу в отриманні своєчасної надійної фінансової підтримки від держави.

У «Аграрного фонду» простіше отримати фінансувати, ніж у банків. Так, у порівнянні з 2013-2014 роками банки розгорнули фінансові програми, але малим виробникам все одно важко отримати гроші. Адже у них існують проблеми із забезпеченням по заставі, звітністю і т.д. Нацбанк постійно вводить для банків багато різних обмежень щодо резервування, що, в свою чергу, накладає відбиток на умови для клієнтів», ‒ пояснив Радченко.

За його словами, форвардна програма «Аграрного фонду» більш лояльна і максимально спрямована на клієнта.

Аграрії це відчувають і приходять до нас. До того ж, «Аграрний фонд» пропонує два види форвардної програми: з прив'язкою до курсу долара і без неї. А остаточний розрахунок відбувається за ринковими цінами, які склалися на момент поставки зерна. Розмір попередньої оплати встановлюється відповідно до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65% від загальної вартості поставки за договором. Рівень процентної ставки без урахування курсових коливань при закупівлі врожаю 2018 року становитиме від 20% до 25%, з урахуванням курсових коливань - 15%», ‒ підсумував Андрій Радченко.