друкувати


Нові вимоги до виробів какао та шоколаду вступають у силу з 2018 року

20 грудня 2017, 12:21

Наказ Мінагрополітики №157 — це не лише наш черговий крок у процесі адаптації українського законодавства в галузі безпечності та якості продуктів харчування до європейських стандартів. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Це досить важливий документ, який вводить у дію обов’язкові для всіх виробників вимоги до продуктів з шоколаду та какао. Вони надають споживачеві вищий рівень поінформованості та впевненості у високій якості продукту, котрий вони купують.

«Ми вже досить активно експортуємо шоколад та вироби з нього до країн ЄС. Лише за січень — жовтень поточного року збільшився експорт на 35%, порівняно з 2016 роком, та становив $25,3 млн. Це для мене показник переорієнтації нашого експорту на нові ринки за останні два роки. Приведення у відповідність вимог до якісного та кількісного складу, маркування, класифікації продуктів з какао та шоколаду до європейської директиви дозволить продукції вітчизняного кондитерського ринку більш ефективно конкурувати з кращими світовими аналогами як на внутрішньому ринку, так і за кордоном», — наголосила заступник міністра Ольга Трофімцева.

Вона розповіла, що європейські вимоги розповсюджуються на всі види шоколадних виробів.

Наприклад, у темному шоколаді обов’язково має бути не менше 35% какао-продуктів, в перерахунку на суху речовину. В молочному — понад 25%, і не менше 14% молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше 20% какао-масла та понад 14% — молочних продуктів. Таким же чином чітко прописані вимоги і до шоколадних цукерків й інших продуктів із використанням шоколаду», — зазначила Ольга Трофімцева.

Також вона підкреслила, що в разі невідповідності продукту даним вимогам він не зможе називатись «шоколадом» або «шоколадним». А матиме назву «солодкий батончик» або «глазурована цукерка».

Для нас важливий комплексний підхід до питань управління безпечністю та якістю продуктів харчування, тож я б хотіла наголосити на тому, що даний наказ, як і наказ щодо вимог до меду, наприклад, будуть ефективно імплементовані разом із положеннями Закону №2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», — резюмувала заступник міністра з питань євроінтеграції.