друкувати


Агрохолдинг планує наростити виробництво альтернативної енергії до 55,5 МВт

13 грудня 2017, 14:22

Найбільший український виробник м’яса птиці «Миронівський хлібопродукт» за 5—6 років наростить потужності з виробництва «зеленої» енергії до 55,5 МВт. Такі плани озвучив власник компанії Юрій Косюк, скоригувавши раніше названі плани щодо розвитку цього напрямку в компанії. 

Нагадаємо, що МХП будує найбільший біогазовий заводу у Європі, потужністю 20 МВт. Нарощувати обсяги альтернативної енергії компанії допоможе запуск Вінницького птахокомплексу. За його даними, Україна може виробляти «зелену» енергію, еквівалентну 20 млн кубометрів газу. 

За словами Косюка, альтернативна енергетика — це шанс отримати енергетичну незалежність для країни і МХП зокрема.

Зараз реалізуємо декілька проектів із виробництва «зеленої» енергії: біогаз і сонячні панелі. Заплановані сумарні «зелені» потужності МХП складуть 55,5 МВт. Зараз 5,5 МВт забезпечує біогазовий завод на птахофабриці «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області (будівництво коштувало € 23 млн). Ще 50 МВт дасть новий біогазовий завод потужністю 20 МВт в Ладижині (вартість — $ 40 млн) і 30 МВт — «сонце» (встановлення сонячних панелей на деяких пташниках Вінницького птахокомплексу)… У рамках другого напрямку альтернативної енергетики зараз контрактуємо поставку сонячних панелей, які встановлюємо на дахах наших пташників. Завершення цього проекту заплановано на 2018 рік», — розповів він.

І додав, що за 5—6 років МХП планує стати незалежним від зовнішніх джерел енергії. Також Юрій Косюк розповів про деталі запуску біогазового комплексу у Вінниці.

На Ладижинській птахофабриці побудуємо 2 біогазових комплекси — кожен потужністю по 10 МВт (тобто, сумарно 20 МВт). Вони будуть реалізовуватися двома окремими проектами. Перший — у 2018—2019 рр. (Складається з трьох пускових черг: запуск першої очікується у І півріччі наступного року, другий — у ІІ півріччі 2018-го, третій — наприкінці 2019-го). Цей комплекс повністю забезпечить переробку відходів виробництва. Будівельні роботи розпочалися в жовтні 2017 року», — пояснив він.

На першому комплексі перероблятиметься 460 т курячого посліду на добу (додатково буде й 70 т силосу).

Комплекс вироблятиме близько 120 тис. кубометрів біогазу в день. Увесь біогаз трубопроводом буде перекачуватися в забійний цех для виробництва електричної, теплової енергії і пари. Електроенергія реалізовуватиметься на енергоринку за «зеленим» тарифом, а теплова енергія і пар будуть використовуватися для власних потреб підприємства. Окупність проекту — 6—7 років. Будівництво другого біогазового комплексу заплановано на 2019—2020 рр., Можливо, 2021-й», — підсумував він.