друкувати


Карта поіменного голосування депутатів за збитки в 10 млрд грн для аграріїв

12 грудня 2017, 12:42

Як голосували депутати за відбір у аграріїв 10 млрд грн? AgroPolit.com проаналізував цей процес і зробив поіменну «розкладку» і показав це у графіці тут.

Законопроект своїми голосами підтримали 18 депутатів: Бакуменко О., Мушак О., Лабазюк С., Мартиняк С., Кулініч О., Бобов Г., Кучер М., Хлань С., Юрчишин П., Петьовка В., Бриченко І., Вітко А., Дмитренко О., Лунченко В., Добкін Д., Єдаков Я., Кузьменко А., Дідич В.
Утрималися від голосування троє: Вадатурський О., Давиденко В., Мірошніченко І.
Не голосували четверо: Кіт А., Козаченко Л., Люшняк М., Негой Ф.
Були відсутні під час голосування п’ятеро: Заболотний Г., Івченко В., Корнацький А., Нестеренко В., Омельянович Д.

Детальніше — у графіці.

Нагадаємо, що у четвер Верховна рада прийняла законопроект №6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Документ скасовує експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку, що призведе до прямих фінансових втрат та негативно позначиться на торгівлі із ЄС.

За оцінками народного депутата Івана Мірошніченка, тепер переробники та експортери щороку втрачатимуть близько 10 млрд грн ($400 млн).

Зміни до Податкового Кодексу отримали перед самим голосуванням. Почали їх вичитувати і знайшли дуже цікаві речі. Без погодження й попередження, у таємному режимі було внесено правки 180 і 182. Їхня суть — за експорту олійних і технічних культур (соняшник, ріпак та соя) з України не буде повертатися ПДВ. Це та дискримінаційна норма, яку спостерігалася раніше, коли не було повернення ПДВ на зернову групу. Щоб її повернути, боротьба тривала довго. Навіщо? Адже через це зросла внутрішня ціна для товаровиробників на ці сільгоспкультури. Проголосовані поправки зруйнували весь позитив для аграріїв. Бо вже із завтрашнього дня буде знижено закупівельну ціну для товаровиробників переробниками, а також — експортерами. Причина проста — держава не повертатиме їм ПДВ. Тобто, у кишені фермерів утворилася «дірка» на 10 млрд грн щорічно», — підсумував він.