друкувати


Ізраїльський бізнес виявляє інтерес до проектів в агросекторі України — Павленко

28 березня 2016, 17:45

Ізраїльський бізнес виявляє значний інтерес до українського агросектору, це стосується і систем зрошення, і малого та середнього фермерства, молочного напряму, м'ясного напрямку. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

 Ми бачимо реально великий інтерес, тому що агробізнес є прибутковим, і Україна є однією з країн, яка може дуже швидко і в короткий час збільшити виробництво. Зважаючи на це, сьогодні відбувається активна підготовка до відкриття зони вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, яка дозволить нам ще активніше провадити торговельну політику. Зокрема, влітку планується проведенням великої міжурядової комісії на рівні двох країн.

Говорячи про діючі двосторонні проекти, Міністр розповів про співпрацю з агентством МАШАВ (Агенція з розвитку міжнародного співробітництва МЗС Ізраїлю): «У нас зараз триває активна співпраця з агентством МАШАВ. У цьому проекті на сім років 35 тисяч українських малих і середніх фермерів отримають освіту і доступ до ізраїльських технологій, пов'язаних, наприклад, зі зрошенням. Це реально діючий і успішний проект, і до цього проекту хочуть приєднатися, в тому числі, ізраїльські бізнесмени, які активно займаються системами зрошення, про що ми проговорили і, в принципі, отримали позитивну згоду з боку як МАШАВа, так і бізнесу».

Він зазначив, що в українському агросекторі є багато серйозних напрямків, і в рамках розвитку АПК України до співпраці запрошується багато ізраїльських компаній, у яких є одні з найкращих у світі технологій практично в усіх напрямках.

Також, за словами Міністра, планується розпочати спільні освітні програми в агросфері. Ці програми будуть обговорюватися під час проведення міжурядової комісії.

«Ми були в ізраїльському інституті досліджень сільського господарства «Волкані», а під час комісії обговоримо питання спільних проектів з досліджень і створення продуктів на рівні двох наших потужних інститутів. З боку Ізраїлю — центр «Волкані», з боку України — Українська Національна Академія аграрних наук»,— повідомив Павленко.