друкувати


Після 2020 року розвиток біогазу в Україні може припинитися

4 грудня 2017, 09:23

Кількість біогазових проектів після 2020 року значно зменшиться. Таку думку висловив голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха на конференції Ukrainian Renewable Energy Forum 2019, передає кореспондент AgroPolit.com.

«Біогазові проекти будуть запускатися до 2020 року, до зниження «зеленого тарифу« на 10%. Після цього ми побачимо значно менше проектів, тому що навіть зараз «зелений тариф» недостатній, а коли він зменшиться, нових проектів буде одиниці. Тому основні проекти реалізують до 2020 року», — спрогнозував експерт.

До 2020 року, зазначив Гелетуха, буде реалізовано ще кілька десятків великих біогазових проектів.

 

Я думаю, що до 2020 року ми побачимо ще кілька десятків біогазових установок. МХП будує велику біогазову установку на 2 черги, кожна з яких потужністю 10 МВт. «Астарта» також розширює потужності і додасть ще 10 МВт. Під Києвом один із цукрових заводів будує біогазову установки на 2 МВт», — каже він.

Через відсутність кворуму в Національній комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) декілька проектів не можуть розпочати свою роботу.

Ще кілька чекають у черзі в НКРЕКП. Біогазовий комплекс у Волновасі на 2 МВт вже збудовано, він отримав ліцензію на виробництво, але не встиг отримати «зелений тариф», — наголосив експерт.

На його думку, потенційно найбільше перспектив у біометану, але поки що в Україні немає ні правової бази для його розвитку, ні проектів.

Майбутнє біогазу я вбачаю у біометані. Але жодного такого проекту в Україні немає. До того ж, потрібно писати закони, треба біогаз доводити до рівня природного газу, закачувати у газопроводи, давати конкретний «зелений тариф» на електроенергію з біометану», — зазначив Гелетуха.