друкувати


Озвучено основні положення законопроекту про консолідацію земель

23 листопада 2017, 11:12

Проблему консолідації земель у нас не намагався вирішити поки жоден уряд і жодне скликання парламенту, а між тим — це один із наріжних каменів, на яких повинен будуватися аграрний бізнес. Про це заявив народний депутат від партії «Відродження» Олег Кулініч на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що минулого тижня парламент відвідала делегація німецьких експертів у земельній сфері, яка поділилася з українськими колегами німецьким досвідом консолідації земельних масивів.

За словами Кулініча, для наших реалій вкрай важливо те, що в Німеччині існує обмін правами користування щодо орендованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення, але робиться це не за усними домовленостями, як зазвичай в Україні, а шляхом підписання договору про обмін правами користування.

«Із власником земельної ділянки продовжує розраховуватись орендар, він же відповідає перед власником за дбайливе ставлення до землі. Але користується земельною ділянкою та особа, з якою обмінявся орендар. Це така собі безоплатна суборенда», — пояснив Кулініч.

Він додав, що орендарями, які зловживають своїми правами, займаються регіональні органи влади з питань сільського господарства. Ці ж органи можуть визначити рішення, яке буде вигідне для всіх сторін.

Особливо цікаво було почути від німецьких експертів коментарі щодо положень законопроекту 6049-1, який розроблявся за моєї ініціативи і покликаний, перш за все, вирішити проблему консолідації земель в Україні. Як виявилось, значна кількість положень законопроекту 6049-1 по суті є дуже подібними до норм німецького законодавства. Зараз законопроект 6049-1 доопрацьовується у Комітеті ВР з питань аграрної політики та земельних відносин», — зазначив Кулініч.

За його словами, повну підтримку німецьких експертів знайшли положення законопроекту щодо: