друкувати


Реформування лісової галузі необхідно проводити прозоро

22 листопада 2017, 17:19

Європейська Бізнес Асоціація наполягає на прозорому реформуванні лісової галузі. Про це повідомляє прес-служба EBA Communications.

Минулого тижня уряд кулуарно ухвалив Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. Відповідно до інформації, яка шириться серед засобів масової інформації та гравців ринку, редакція прийнятої Стратегії суттєво відрізняється від тієї, яка напрацьовувалась робочою групою при Державному агентстві лісових ресурсів України, членами якої були представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації.

Зокрема, Стратегією передбачається передача функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності з корпоративними правами (більш імовірною формою господарювання у такому випадку є акціонерна компанія) із ліквідацією всіх лісогосподарських підприємств.

На переконання представників Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації, таке рішення несе в собі значні корупційні ризики, протирічить загальнодержавній реформі децентралізації, може призвести до зупинок заготівлі деревини та стати передумовою для подальшої приватизації державних лісів, відповідно — може мати вкрай негативний вплив на деревообробну галузь в цілому.

Представники Комітету висловлюють побоювання, що на відміну від варіанту Стратегії, який був розроблений робочою групою та оприлюднений для громадського обговорення на сайті Агентства, з тексту Стратегії зникли основні принципи реалізації, які передбачали, серед іншого, що ліси не можуть бути надані у концесію та оренду. Раніше Комітет вже висловлював свою позицію щодо неприпустимості передачі лісових господарств у концесію.

У зв’язку з цим, Асоціація направила звернення до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. У своєму листі компанії-члени Асоціації наголосили, що вважають за неприпустиме приймати стратегічні рішення щодо напрямів реформування лісового господарства без детального економічного аналізу, мінімізації ризиків, а також всебічного експертного обговорення.