друкувати


Як формується ціна на продукти?

19 листопада 2017, 07:27

Скільки мають коштувати продукти та як формується їхня ціна в усьому світі та в Україні? Про механізм розповів генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в інтерв’ю «Сьогодні українці вибирають не між коробкою еклерів чи тортиком із вишенькою, а між молоком і гречкою» AgroPolit.com.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося хто регулює ціни на українському ринку.

За словами Дорошенко, є декілька механізмів оцінки вартості продуктів.

«Скільки мають коштувати продукти? Є декілька оцінок. Перша притаманна Радянському Союзу: витрати виробників. Друга — ринкова. Продукти мають таку ціну, яку можуть запропонувати виробники з інших країн», — розповів генеральний директор Асоціації.

Він додав, що сьогодні українці спостерігають ціни навіть вищі, ніж деякі закордонні.

Сьогодні ми маємо ціни (навіть на деякі соціальні продукти харчування) вищі, ніж у Польщі. Цю країну ми беремо для порівняння, адже вона схожа на нашу. На значну кількість продуктів ми бачили однакову ціну вже 2016 року. Цьогорічні ціни, за винятком овочів і хліба, наздогнали європейські. Тому наступного року стоїть питання не обігнати», — зазначив експерт.

І додав, що коли йдеться про різницю в 5%, це допустимо. Але коли на молочку чи деякі види м’яса ціна на 25% різняться, то це за межею розумного.

Таким чином ми гробимо державу й бізнес. Гадаю, наступного року у нас буде виникати баланс між попитом і пропозицією за рахунок припливу імпортної продукції. Наші виробники відчують це на собі, тож з’явиться конкуренція. І ті, хто рахував ціну лише через собівартість, почнуть орієнтуватися на ринкову ціну. Коли розумієш, що товару більше, випити чашечку кави й домовитися про ціну немає з ким, а Burger з Німеччини шле дешевше, то поставиш нижчу ціну. Яка частка затрат закладена в європейські ціни? №1 — заробітна плата. У нас вона номер два, три, або взагалі не закладається», — підсумував Олексій Дорошенко.