друкувати


В четвер Верховна Рада вирішить долю річок

15 листопада 2017, 19:16

На порядку денному Верховної Ради на четвер заплановано розгляд законопроектів №2475а і №2475а-3, які стосуються реформування внутрішнього водного транспорту і впливають на майбутнє українських річок. Таку точку зору висловив голова Інституту публічної політики і консалтингу Інполіт Сергій Биков у своєму блозі на Корреспондент.net.

Нагадаємо, що раніше AgroPolit.com презентував блог народного депутата Андрія Вадатурського «Український «Титанік», або Чому річковий транспорт іде на дно?» в якому детально описана ситуація з річками та водним транспортом на сьогоднішній день.

Як відомо, на розгляд заплановано урядовий та депутатський законопроекти. Аналізуючи дані документи, мимоволі приходиш до висновку, що міністерство інфраструктури, замість реформування річок, збирається їх іще більше корумпувати. А мізерні рештки судноплавства — поховати в дніпровському мулі.

За словами Бикова, особливо дивує те, що собівартість річкових перевезень в Україні на 40% вища, ніж у ЄС і на 30% вища, ніж у США.

На цьому тлі дике обурення викликає ініціатива Мінінфраструктури ввести так звані «річкові збори». Поки неможливо прорахувати, наскільки конкретно зросте логістика за рахунок «річкових зборів», адже методологія їхнього розрахунку в законопроекті не прописана. Чиновник Мінінфраструктури буде встановлювати їх виходячи з двох критеріїв: власної жадібності та власної совісті», — вважає голова Інституту публічної політики.

Він зазначає, що у депутатському аконопроекті 2475а-3 (групи нардепів на чолі з Вадатурським) передбачено не створення нових зборів, а перерозподіл 10% канального збору на розвиток портової галузі.

Вкрай прикро виглядає і факт, що міністерство інфраструктури не має наміру дерегулювати судноплавство. У свою чергу, законопроект Вадатурського пропонує реєстрацію суден за 1 добу по 1 документу. При цьому, планується уніфікувати реєстри і сформувати єдиний реєстр суден», — пояснює експерт.

І зазначає, що при цьому Міністерство пропонує залишити чинну сьогодні процедуру 30-денної реєстрації суден за12-ма документам зі внесенням окремих даних у 4 різних реєстри.

На тлі цього у мене питання: а чи дійсно ми рухаємося в Європу? Адже Омеляновський (Володимир Омелян, міністр інфраструктури.— Ред.) законопроект суперечить нашій угоді про Асоціацію з ЄС і низці протоколів ЄС у сфері внутрішнього водного транспорту, коли депутатський 2475а-3 впроваджує в Україні понад 10 європейських протоколів і цілком відповідає Угоді про асоціацію», — наголошує Биков.

За його словами, сьогодні необхідно прийняти законопроект Вадатурського 2475а-3, який не тільки спрощує життя бізнесу, а й створює основу відродження українських річок. А законопроект імені міністра Омеляна пора відправляти в пічку.

Фінальним словом на користь депутатського законопроекту 2475а-3 є стимулювання судноплавства під українським прапором, тоді як Омелян своїм законопроектом пропонує віддати українські річки на відкуп офшорам. Соромно, що відвертий непрофесіонал у Кабміні своїми законопроектами ставить під загрозу існування цілих секторів української економіки», — підсумовує Сергій Биков.