друкувати


Кожен українець винен зовнішнім кредиторам уже по 48 тис. грн — оцінка

10 листопада 2017, 12:00

Україна винна зовнішнім кредиторам вже $18 млрд і пік виплат припаде на 2020 рік. Про це вчора в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповів нардеп від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін.

Нагадаємо, що за даними НБУ, протягом найближчих чотирьох років — 2018—2021, Україна повинна буде щороку віддавати по $7 млрд за кредитними зобов'язаннями. Нацбанк розраховує отримати від МВФ на початку наступного року черговий транш кредиту, а протягом усього 2018-го – $3,5 млрд та ще $500 млн — від Світового банку.

«З моменту приходу нової влади загальне збільшення державного боргу протягом трьох років зростало (в математичному перерахунку загальної суми на дні) щодня на 1 млрд грн. У мене постає питання: «А хто це буде повертати?». Відповідь проста: ви, я, всі українці, кожен із яких кожен винен 48 тис. грн кожен позичальнику. Навіть немовлята й бабусі на селі!», — називає суму держборгу Льовочкін.

Політик також розповів про суми боргів, які уряд має повертати в наступні роки.

У 2017 році Україна має погасити ще $1,7 млрд зовнішнього держборгу, 2018-го — близько $4 млрд, 2019-го — $6 млрд, 2020-го — $6 млрд. Сумарно — близько $18 млрд грн зовнішнього боргу. Золотовалютні резерви НБУ — $18 млрд грн, частина з яких не є готівкою, якою можна сплачувати борг. Сальдо зовнішньої торгівлі щодо сальдо платіжного балансу ледь пропорційне. Зараз інших джерел, окрім нових запозичення коштів у міжнародних фінансових інститутів, для погашення боргів немає», — говорить він виданню.

Льовочкін вважає, що Україна буде працювати з цими міжнародними фінансовими інститутами, щоб уникнути дефолту, адже боргове навантаження до 2020 року — величезне. Однак цього замало.

У країні мають створити внутрішній механізм, який дозволить заробляти реальні кошти бізнесу і ними розраховуватися за борги. Адже запозичення — це дорога в нікуди», — підсумував він.