друкувати


Для експорту українського зерна в ЄС існує загроза

9 листопада 2017, 09:22

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) висловила занепокоєння намірами Європейського Союзу заборонити використання гліфосату в країнах ЄС. Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

З відповідним листом УКАБ звернувся до Хюга Мінгареллі, голови делегації Європейського Союзу в України.

«Від імені українських агровиробників висловлюємо своє занепокоєння разом із виробниками Аргентини, Бразилії, США та європейськими фермерами щодо можливої заборони гліфосату у країнах ЄС. Гліфосат — найпоширеніша активна речовина у світі. Він використовується для виробництва гербіцидів. Українські фермери широко й успішно використовують діючу речовину гліфосат у своїй діяльності», — йдеться у листі-зверненні. — Ми знаємо, що ЄС переглядає реєстрацію гліфосату та хочемо підкреслити важливість позитивного рішення у цьому відношенні. Його використання є життєво важливим для забезпечення харчовими продуктами людства. Гліфосат дозволив здійснити революційний крок в обробітку ґрунту без оранки, що економить час, захищає ґрунтові води та запобігає ерозії. Використовуючи гліфосат, аграрії використовують менше палива, порівняно з традиційною технологією, і тим самим виділяють в атмосферу менше вуглекислого газу».

На думку УКАБ, сьогодні не існує еквівалентної альтернативи гліфосату, тому його заборона матиме негативні наслідки не тільки для фермерів ЄС, а й для українського сільського господарства.

«На наш погляд, заборона гліфосату поверне фермерів до нестабільних методів ведення сільського господарства та призведе до створення чорного ринку пестицидів з цією діючою речовиною, оскільки гліфосат продовжуватимуть виробляти у третіх країнах», — вважають в Асоціації.

Заборона використання гліфосату в країнах ЄС може поставити під загрозу чинні торгові угоди України, тому Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» висловлює сподівання, що гліфосат незабаром буде перереєстрований у ЄС.

Нагадаємо, що в основному гліфосат застосовується у вирощуванні кукурудзи та соняшнику, 40% українського експорту кукурудзи вивозиться до країн ЄС.