друкувати


Виробництво меду в Україні продовжує скорочуватися

31 жовтня 2017, 07:20

За підсумками 2017 року падіння виробництва меду складе ще 30—50% через поганий урожай соняшнику. Про це повідомили аналітики компанії Pro-Consulting, передає ГолосUA.

«Україна здатна забезпечити медом не лише внутрішній ринок, а й продавати його на експорт. Україна є одним із лідерів з виробництва меду у світі, поступаючись у цьому показнику лише Китаю, Туреччині та Аргентині. На жаль, цій галузі не вдалося уникнути негативного впливу економічної кризи. У період з 2013—2016 рр. виробництво меду щорічно знижувалося», — повідомили в компанії.

За оцінками Pro-Consulting, у 2016 р. виробництво меду становило лише 59,3 тис. т, що на 4,3 тис. т менше, ніж у 2015 р. За підсумками 2017 року, скорочення виробництва складе ще 30—50%.

Виробниками меду в нашій країні є понад 400 тис. пасічників, які забезпечують 97—98% цього продукту. Велика кількість малих приватних виробників, які не надають статистику, призводить до тінізації даного ринку», — зазначають експерти.

Особливістю ринку меду в останні роки стало зростання експорту, попри скорочення виробництва.

Поставки за кордон в цей період зросли в 2,6 разу (з 21,7 тис. т до 56,9 тис. т), а виробництво скоротилося майже на 19% (до 59,3 тис. т). Це говорить про майже 20-кратне звуження офіційного внутрішнього ринку меду», — додали в компанії.

Нагадаємо, що Мінагрополітики закликає українських пасічників не заводити бджіл, які не притаманні нашому регіону. В Україні є карпатська і степова аборигенні породи бджіл, тому не варто завозити сюди інших, навіть якщо продавці описують їх як суперпродуктивних. Дуже часто ці нові породи бджіл викривляють ситуацію з нашим бджолиним генофондом, витісняють українських бджіл.