друкувати


Понад 90% соціальних продуктів харчування подорожчало, і це ще не кінець

27 жовтня 2017, 17:22

За рік, станом на 20 жовтня, подорожчали більш ніж 90% соціальних продуктів харчування. Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що раніше Дорошенко приводив порівняння цін на овочі на оптових ринках України та Польщі.

Нині, за словами голови Асоціації, подорожчали всі продукти, за винятком гречки та яєць.

«Здешевлення гречки, можливо, пов’язане з наближенням нового політичного сезону», — жартує Дорошенко.

За підрахунками Асоціації, з жовтня 2016 року інфляція становила 15,7%. Водночас здорожчання всіх видів молочної продукції — удвічі більше, ніж інфляція. Сметана за рік піднялась у ціні на 35%, сир м’який — на 34%, молоко — на 34%, масло вершкове — на 32%.

За рік вершкове масло додало 37 грн за кілограм, м’який сир — 25 грн, сметана — 12 грн, а молоко — 4,5 грн за літр. Відтепер кілограм масла можна купити в середньому в країні за 132 грн, сиру м’якого — за 99 грн, сметани — за 46,5 грн, молока — за 18 грн за літр.

Найдешевше вершкове масло продається на Закарпатті — 131 грн, а найдорожче на Київщині та в місті Києві — 167,5 грн за кілограм. Найнижча ціна на м’який сир на Житомирщині — 75 грн, а найвища на Рівненщині та в місті Києві — 104 грн. Найбільш доступна сметана на Тернопільщині — 40 грн, а Донеччина тримає найвищу ціну — 54 грн. Найдемократичніша ціна на молоко на Луганщині — майже 14 грн, тоді як у Чернігівській області — майже 20 грн. Якщо в цілому оцінити вартість молочного кошика, то найдорожчим він є у столиці нашої країни. Але середня заробітна плата в Києві становила на серпень 11073 грн, тоді як на Тернопільщині дорівнювала 5503 грн», — навів дані Дорошенко.

І додав, що молоко й надалі зростатиме в ціні до наступного літнього сезону, що буде штовхати ціни на всі молочні продукти догори.

Але після рекордних подорожчань у світі вершкового масла протягом 1,5 року воно почало дешевшати, що неодмінно позначиться на ціні в Україні. Станом на сьогодні молоко та молочні продукти в сусідній Польщі дешевше від 10 до 25%», — підсумував Олексій Дорошенко.