друкувати


Держсекретар Мінагрополітики розповів про деталі реформування відомства

12 жовтня 2017, 17:14

У Мінагрополітики розповіли про основи реформування міністерства. Про це йдеться у матеріалі держсекретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України Владислава Андронова на AgroPolit.com під назвою «Як реформують Мінагрополітики».

Нагадаємо, що КМУ призначив його на посаду 26 квітня 2017 року. Нещодавно Мінагрополітики запустило серію «органічних» тренінгів по Україні.

«Мінагрополітики є одним із десяти пілотних міністерств, де запроваджуються нові структури, — генеральні директорати. У ЦОВах, які теж беруть участь у пілотному проекті (Національне агентство з питань державної служби та Державне агентство з питань електронного урядування), вводяться генеральні департаменти», — пише видання.

На першому етапі в Міністерстві буде створено два генеральних директорати (ГД): 1 — безпечності та якості харчової продукції, 2 — стратегічного планування та євроінтеграції. Додатково на 2017 рік міністерству надано 22 вакансії. До кінця 2017 року створять департаменти, у складі кожного буде по 10 штатних одиниць (пізніше штат працівників розширять). Кількість директоратів не обмежена, визначається з урахуванням складності та обсягу завдань.

Наразі стартували конкурси на посади керівників генеральних директоратів та державних експертів.

Вони мають спеціальні вимоги. Окрема конкурсна комісія складатиметься з 10 осіб: 7 — представники міністерства, 3 — залучені експерти. Перед початком роботи члени комісії пройдуть спеціальне навчання у Національному агентстві з питань державної служби. Сам конкурс супроводжується відеофіксацією, яка буде додатком до протоколу результату конкурсу. Це забезпечить прозорість і якість його проведення. Нормативно процедура проведення конкурсу визначена Постановою КМУ від 18 серпня 2017 року №648 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», — пояснює Андронов.

Головною вимогою до кандидатів стає компетенція, а не тільки знання законодавства. Тести на абстрактне, вербальне та числове мислення. Знання іноземної мови, доброчесність і мотивація — також серед вимог.

Процедура конкурсу складається з усних і письмових ситуативних завдань, інтерв’ю, тестів. Задля полегшення процесу участі, для кандидатів-конкурсантів створено спеціальний портал, де можна знайти усю необхідну інформацію та он-лайн подати документи на конкурс. Організаційна підтримка та контроль за якістю й прозорістю конкурсу здійснюють консультанти ЄС.

Переможці пройдуть випробувальний термін від 3 до 6 місяців.

Після заповнення штатного розпису генерального директорату на понад 50% — буде випущено наказ про початок здійснення директоратом повноважень.