друкувати


Україна може постачати технології для аграріїв усього світу

11 жовтня 2017, 11:14

Зараз Україна має реальні шанси стати агротехнологічним хабом світового масштабу, але для цього потрібно поєднати галузі ІТ та агро. Таку точку зору висловив голова асоціації AgTech Ukraine, локальний продюсер Techstars Startup Week Kyiv Юрій Петрук у своєму блозі на «Новий час. Бізнес».

За його словами, сьогодні Україна має всі необхідні ресурси, щоб розвиватися далі:

«У нас є розумні люди з хорошою експертизою в технологіях, ми вирощуємо понад 70% із переліку сільгоспкультур, які котируються на біржі. До того ж, у нашій країні представлені агровиробники всіх розмірів — від фермера, котрий вирощує 2 га малини, до величезних агрохолдингів із земельним банком понад 800 тис. га. І гарна новина в тому, що ми можемо бути провайдером технологій для таких аграріїв по всьому світу і ця ніша ще практично вільна», — пише Петрук.

І зазначає, що передусім потрібно розвивати технології для переробної галузі, які дозволять підвищити експортну виручку та дадуть можливість замінити іноземне обладнання вітчизняним.

По-друге, хотілося б, щоб у перспективі 10 років Україна перетворитися з експортера сировини на експортера технологій з високою інтелектуальною доданою вартістю», — наголошує голова асоціації AgTech Ukraine.

За його інформацією, наступний рік для агросектору в Україні має бути насиченим, і для цього є ціла низка причин.

Є плани побудови в Україні централізованої системи метеостанцій для сільського господарства та розширення сучасних мереж GNSS RTK для підвищення точності GPS-навігації техніки та чіткої роботи систем автопілотування. Наступного року вийдуть на стадії промислового випробування багато українських проектів із виробництва сенсорів. А це означає підвищення доступності даних технологій для аграріїв і появу внутрішньої конкуренції», — розповів фахівець.

І додав, що кількість людей, яким цікаво створювати проекти у сфері агро, поступово збільшується.

За останній рік декілька українських проектів потрапили до міжнародних акселераторів і вийшли на закордоні ринки. Наприклад, KRAY Technologies, Avision Robotics, AgriEye, BIOsens, Water Cloud. А це означає, що тепер вони можуть ділитися  цінним досвідом. Також цього року декілька великих агрохолдингів завершили цикл випробування технологій точного землеробства у промислових масштабах», — підсумував Юрій Петрук.