друкувати


Для 18 українських товарних груп імпортні квоти буде збільшено протягом 5 років

6 жовтня 2017, 17:24

З 1 жовтня 2017 року набув чинності регламент 2017/1566 Європейського Союзу про надання Україні додаткових торговельних преференцій на цілий ряд українських аграрних товарів, яке діятиме протягом 3 років. Та, окрім того, в 2017 році також відбулося планове збільшення обсягів імпортних тарифних квот (Tariff Rate Quotas) для 18 позицій українських аграрних товарів. Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«Як уже добре відомо, з 1 жовтня 2017 року набув чинності регламент 2017/1566 ЄС про надання Україні додаткових торговельних преференцій. Відповідно до документа, додаткові квоти вже діють на 5 позицій українських агротоварів: мед, виноградний сік, ячмінна крупа та борошно, оброблені томати, овес. А з 1 січня 2018 року також почнуть діяти додаткові преференції на пшеницю, кукурудзу та ячмінь. Але я хочу зазначити, що у 2017 році, паралельно із цим, відповідно до параметрів ЗВТ між Україною та ЄС, було планово збільшено тарифні квоти для  18 українських аграрних товарів», — підкреслила вона.

За її словами, відповідно до параметрів ЗВТ між Україною та ЄС, які закріплені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, передбачена модифікація тарифних квот в частині їхнього збільшення на цілу низку українських аграрних та харчових товарів.

Ці позиції збільшуватимуться одноразово протягом п’яти років, у середньому на 10% в рік. Наприклад, у 2016 році розмір квоти на українське м'ясо птиці складав 16 000 тонн, а в 2017 році він зріс до 16 800 тонн, а у 2018 році розмір тарифної квоти буде вже на рівні 17 600 тонн», — уточнила Трофімцева.

Вона додала, що обсяги торговельних преференцій збільшуватимуться й надалі: на баранину, ячмінну крупу та борошно, оброблений крохмаль, виноградний та яблучний соки, мед, яйця та інші.

Всі ці поступові зростання об’ємів торговельних преференцій для української продукції є додатковими можливостями для наших експортерів на європейському ринку. Але я зазначу в черговий раз, що українські експортери успішно поставляють свою продукцію до ринків ЄС в значних обсягах і поза межами імпортних тарифних квот. Сьогодні 287 українських підприємств отримали право доступу до європейського ринку, зокрема 107 із них експортують на цей ринок харчову продукцію для споживання людиною», — резюмувала Ольга Трофімцева.