друкувати


28% законодавчих актів регулювання ринку зерна сьогодні не актуальні — заява

27 вересня 2017, 12:29

Україна сьогодні займає провідне місце в експорті зернових культур, забезпечуючи 3% світового виробництва зерна. Про це повідомив голова сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання Андрій Заблоцький під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства» в Києві.

Нагадаємо, що Україна має потенціал стати головним експортером зернових у світі. Нещодавно  учасники ринку забили на сполох, адже проект нової зернової інструкції Мінагрополітики може зірвати експорт.

За словами Заблоцького, ринок зерна регулює 56 регуляторних актів, що надзвичайно багато.

«Близько 36% законодавчих актів були прийняті до 2010 року, коли цілі держави були зовсім іншими. Тому українське законодавство потрібно змінювати», — наголосив він.

Він додав, що 28% актів сьогодні є неактуальними.

Сьогодні є 18% дієвих механізмів: аграрні розписки, фітосанітарний сертифікат, карантинний сертифікат, заборона руху для автомобільного вантажного транспорту», — зазначив Заблоцький. За його словами, потрібно скасувати декларацію про обсяги зберігання зерна, гарантійний фонд, міжнародний договір з експорту-імпорту зерна.

«Варто звернути увагу на формування інтервенційних цін, адже вони є вкрай чутливими. Також важливо звернути увагу на питання страхування врожаю. Це дієвий інструмент, який сьогодні, на жаль, не використовується», — підсумував Андрій Заблоцький.