друкувати


Що буде з садівництвом: оприлюднено результати виїзного засідання Комітету з питань агрополітики та земельних відносин

22 вересня 2017, 13:24

13 вересня цього року відбулося виїзне засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у селі Трибухівці Тернопільської області на базі фермерського господарства «Гадз». Про що говорили депутати та як господарюють садівники ‒ читайте детальніше у спецпроекті AgroPolit.com «Кислий присмак» українського садівництва — проблеми та реалії галузі».

У ході засідання обговорювали основні проблеми галузі садівництва та шляхи їхнього вирішення. Серед ключових питань — розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а також майбутнє галузі садівництва і переробки фруктів в Україні.

За результатами було відзнаічено, що в період із 2013-го до 2017 р. у всіх категоріях господарств площі садів скоротилися з 253,2 тис. га до 224,4 тис. га, з яких майже 14 тис. га залишилося на території Криму.

Це пов’язано з тим, що створення плодово-ягідних насаджень потребує тривалого періоду виключно вкладання фінансових ресурсів, а термін окупності з моменту закладення можливий не раніше, аніж на 5 рік для ягідних кущових культур, на 10 рік — для зерняткових і кісточкових культур та на 15 рік — для горіхоплідних культур.

Саме тому депутати й виробники дійшли висновку, що сьогодні вітчизняне виробництво фруктів потребує неабиякої уваги. І тільки через стабільну державну фінансову підтримку вдасться забезпечити власні потреби та збільшити експортний потенціал галузі.

Після закінчення зустрічі виробників і депутатів конкретного меморандуму про співпрацю  підписано не було. Проте комітет узяв «на замітку» низку питань. Коли буде представлено концепцію підтримки садівництва — поки невідомо, але час спливає. Тим  часом, видання Кurkul.com зібрало конкретні пропозиції експертів і оприлюднило план реанімації садівничої галузі в матеріалі «Операція-реанімація: як не втратити садівничу галузь України?». З деталями можна ознайомитися в інфографіці AgroPolit.com «Садівництво України в цифрах 1995—2016 роки».