друкувати


Обсяги експорту борошна з України можуть збільшитися до $200 млн

15 вересня 2017, 07:12

Обсяги експорту борошна з України можуть збільшитися до $200 млн до 2020 року. Такі прогнози наводить профільна спілка «Борошномели України».

Нагадаємо, що Україну чекає зростання цін на хліб.

За словами економіста інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської Організації Об'єднаних Націй Дмитра Приходька, робота в напрямку реалізації експортного потенціалу для борошномельної галузі — це одна з можливостей генерування додаткового прибутку.

Він зазначив, що Україна має потужну сировинну базу, яка щорічно забезпечує виробництво понад 60 млн т зерна, та розвинуту мережу переробних підприємств із сукупною потужністю переробки у 6—7 млн т зерна на рік.

Доволі тривалий період часу основну роботу галузі було зосереджено виключно на забезпеченні попиту з боку внутрішнього ринку з усіма його «хворобами», пов’язаними із низькою купівельною спроможністю, від’ємним демографічним трендом, державним ціновим регулюванням тощо. За таких умов достатньо складно було очікувати позитивну динаміку розвитку галузі. У сегменті виробництва борошна тільки за останні 10 років скорочення виробництва сягнуло майже 30%», — розповів економіст в інтерв’ю Аgronews.ua.

За даними офіційної статистики України, обсяги виробництва борошна в Україні в 2016 році склали близько 2 млн т.  У тому ж році українські компанії експортували борошна на $75 млн або понад 370 тис. тонн — у 100 разів більше, ніж іще 15 років тому.

За експорту борошна вищого ґатунку в 2016 році його ціна в середньому була на $13 вищою від ціни внутрішнього ринку.  Тому переваги розвитку експорту борошна є очевидними», — наголосив Дмитро Приходько.

За його словами, за перше півріччя 2017 року, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року, динаміка експорту борошна показала зростання на 21% — зазначені прогнози є цілком реальними.