друкувати


Мінфін змінює порядок реєстрації податкових накладних для бізнесу

11 вересня 2017, 13:12

Мінфін розробив рішення, яке попередить виникнення труднощів у платників аграрного сектору за реєстрації податкових накладних. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

Нагадаємо, депутати ініціювали продовження тестового режиму блокування податкових накладних.

Відповідне рішення було прийнято через фіксацію тенденції росту відсотку зупинених накладних підприємців саме сільськогосподарського сектору.

У чому суть нового рішення?

Система призупинки реєстрації ризикових податкових накладних дозволяє попереджати мільярдні скрутки з ПДВ і не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити. Але іноді система спрацьовує щодо податкових накладних чесного бізнесу, зокрема, представників сільскогосподарської сфери.

Щоденний моніторинг процесу роботи системи у розрізі різних галузей дозволив відслідкувати значне зростання кількості платників реального сектору, в яких зупинено податкові накладні/розрахунки коригування (ПН/РК), у галузі сільського, лісового та рибного господарств. Відповідно до яких, ПН/РК, виписані в червні 2017 року у цій галузі, складали 5% від загальної кількості зупинених накладних, у липні — 18%, у серпні — 29%.

Після численних зустрічей і обговорень із представниками аграрного бізнесу, Мінфін напрацював і узгодив рішення, яке дозволить ДФС покращити роботу системи призупинки реєстрації ризикових податкових накладних, щобуникнути призупинки накладних платників реального сектору економіки.

Для спрощення процесу Мінфін розробив такі зміни:

1. Для всіх платників. Платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і її буде розглянуто протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формою врахується ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть.

2. Для платників сільськогосподарського сектору. Технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

2.1. платника-товаровиробника сільськогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»;

2.2. платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла на 31 грудня 2016 року);

2.3. а також, якщо такі платники (пункт 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, яку задекларовано до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника й директора підприємства.

Що це дає?

За результатом затверджених змін, чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати ПН/РК без зупинень. Зміни напрацьовані та перебувають на узгодженні в ЦОВ.